Śląsk bez przełamania w Eurocup. Ósma porażka w tym sezonie

Strona głównaKoszykówkaŚląsk bez przełamania w Eurocup. Ósma porażka w tym sezonie

Niestety nie było przełamania koszykarzy WKS-u Śląsk Wrocław w rozgrywkach Eurocup. Wicemistrzowie Polski przegrali przed własną publicznością z BC 7-bet Lietkabelis 71:75. Świetna w wykonaniu wrocławian była czwarta kwarta, jednak to za mało, aby odnieść premierowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Śląsk zamyka tabelę grupy B z bilansem 0-8. Kolejne spotkanie w Eurocup zespół rozegra 28 listopada, gdy na wyjeździe zmierzy się z Turk Telekom.

Śląsk bez argumentów w starciu z Litwinami

Dotychczasowe mecze Śląska Wrocław w Eurocup nie napawały optymizmem. Właśnie dlatego faworytem środowego pojedynku był litewski BC 7-bet Lietkabelis. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego chcieli się jednak postawić. Choć wynik mówi co innego, to sporo zabrakło. Mecz od początku kontrolował zespół z Litwy. W pierwszej kwarcie kibice oglądali ofensywną koszykówkę i dużo celnych rzutów. Skończyło się 28:24 na korzyść gości. W drugiej kwarcie przewaga nieco wrosła i na przerwę wrocławianie schodzili przy wyniku 36:43. Mogli mieć jeszcze nadzieje, na odwrócenie losów spotkania.

Niestety nadzieje te szybko zostały pogrzebane. W trzeciej kwarcie rywale byli wyraźnie lepsi i umiejętnie punktowali błędy wicemistrzów Polski. Przed ostatnim fragmentem gry na tablicy wyników było 50:68 z perspektywy Śląska. Ostatnie 10 minut to popis wrocławian, ale wystarczyło to tylko do zmniejszenia strat. Kwarta zakończyła się wynikiem 21:7, jednak cały mecz to goście z Litwy wygrali 75:71, odnosząc czwarte zwycięstwo w Eurocupie. Dla Śląska Wrocław to ósma porażka z rzędu w tym sezonie. Zespół ten wciąż czeka na przełamanie i premierowe zwycięstwo. Najwięcej punktów dla wicemistrzów Polski rzucili: Jakub Nizioł (21), Daniel Gołębiowski (14) i Kendale McCullum (11).

WKS Śląsk Wrocław – BC 7-bet Lietkabelis 71:75 (24:28, 12:15, 14:25, 21:7)

Szansa na pierwsze punkty już za tydzień

Kolejną szansę na rehabilitację i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Eurocup wrocławianie otrzymają już za tydzień. Dokładnie 28 listopada zagrają na wyjeździe z Turk Telekom. Zespół ten przystąpi do meczu z bilansem 1-7 i liczymy na to, że koszykarze Śląska Wrocław powalczą o premierowe zwycięstwo.