Wysoka porażka Startu Lublin w ENBL

Strona głównaKoszykówkaWysoka porażka Startu Lublin w ENBL

Niestety koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin doznali wysokiej porażki w rozgrywkach European North Basketball League z angielskim Bristol Flyers. Spotkanie od początku prowadzone było pod dyktando zawodników z Bristolu, którzy pierwszą kwartę wygrali 31:20. Ostatecznie skończyło się 85:107. Dla Startu Lublin to druga porażka w trzecim meczu ENBL. Kolejne spotkanie w rozgrywkach zagrają dopiero w styczniu, gdy na wyjeździe zmierzą się ze Spartakiem Pleven.

Nie tak miało być. Start bez argumentów w meczu z Flyers.

Z pewnością nie tego się spodziewaliśmy. Gracze Polskiego Startu Lublin przystępowali do meczu z Bristol Flyers po efektownym zwycięstwie w Danii nad Svendborg Rabbits. Teraz lublinianie byli faworytami bukmacherów w starciu z ekipą Bristolu. Od początku jednak mecz nie układał się po myśli podopiecznych Artura Gronka. Goście wygrali pierwszą kwartę aż 31:20. W drugiej gra się wyrównała i było 19:19. Do przerwy jednak Polski Cukier Start lublin przegrał 39:50 i był w trudnej sytuacji

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodarze trzymali dystans i trzecią kwartę zakończyli 27:27. Niestety w ostatniej gra lublinian się posypała. Ponownie wyraźnie lepsi byli koszykarze Bristol Flyers, którzy wygrali ten fragment gry 30:19. Cały mecz zakończyli 107:85 i odnieśli drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach European North Basketball League. Dla lublinian to druga porażka w tym sezonie. Najwięcej punktów dla Startu rzucili: Liam O’Reilly (33) i Tomislav Gabric (14).

Polski Cukier Start Lublin – Bristo Flyers 85:107 (20:31, 19:19, 27:27, 19:30)

Kolejny mecz w ENBL dopiero w styczniu

Kolejne spotkanie lublinianie w rozgrywkach ENBL rozegrają dopiero w styczniu. Wówczas na wyjeździe zmierzą się ze Spartakiem Pleven z Bułgarii. Liczymy na rehabilitację oraz powrót na zwycięską ścieżkę. W grupie A występuje osiem zespołów, a cztery z nich wywalczą awans do ćwierćfinałów rozgrywek. Przed rokiem w lidze European North Basketball League triumfowała drużyna BM Stal Ostrów Wielkopolski.