BM Stal Ostrów Wielkopolski z triumfem w lidze ENBL

Strona głównaKoszykówkaBM Stal Ostrów Wielkopolski z triumfem w lidze ENBL

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski w kapitalnym stylu sięgnęli po wygraną w lidze European North Basketball League. Choć przegrywali już różnicą 11. punktów, to jednak odwrócili losy finału i pokonali 70:66 litewski BC Wolves. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęli zawodnicy Polskiego Cukru Start Lublin, którzy w małym finale wygrali aż 86:62 z Kingiem Szczecin. Rozgrywki ENBL odbyły się po raz drugi i ponownie triumfował polski zespół. Przed rokiem wygrał Anwil Włocławek

Kapitalna pogoń Stali w finale

Turniej Final Four rozgrywany był w Ostrowie Wielkopolskim. Koszykarze Stali przed własną publicznością chcieli sięgnąć po prestiżowe trofeum. Początek meczu układał się jednak pod dyktando litewskiego BC Wolves. Rozpoczęli oni od prowadzenia 8:0 i później utrzymywali bezpieczną przewagę. Pierwszą kwartę wygrali 17:9 i potwierdzili, że też mają chrapkę na końcowe zwycięstwo. Na szczęście w drugiej kwarcie role się odwróciły i oglądaliśmy zdecydowanie lepszą grę w wykonaniu Stali. Gospodarze turnieju finałowego najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Do przerwy było 34:32 dla zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego

Koszykarze Stali źle weszli w drugą połowę meczu rozgrywanego na Arenie Ostrów. Rywale zdawali się kontrolować mecz i punktowali błędy polskiej drużyny. W pewnym momencie przewaga wynosiła już 11 punktów. Po trzech kwartach na tablicy wyników było 54:47 dla BC Wolves i zawodnicy Stali Ostrów Wielkopolski znaleźli się w trudnym położeniu. Jeszcze na kilka minut przed końcem BC Wolves prowadziło 65:55. Wydawało się, że już nic nie odbierze im zwycięstwa. Końcówka należała jednak do koszykarzy Stali. Odzyskali oni wigor i sensacyjnie odrobili straty, a następnie wygrali cały mecz 70:66. Dzięki temu sięgnęli po zwycięstwo w European North Basketball League. Najlepszym graczem Final Four wybrano Damiana Kuliga, który w finale rzucił 20 punktów. Aż 22 oczka dorzucił Jakub Garbacz.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – BC Wolves 70:66 (9:17, 25:15, 13:22, 23:12)

Polski Cukier Start Lublin z brązowym medalem

Brązowy medal w tym sezonie European North Basketball League wywalczyli koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin. W małym finale zdemolowali oni zespół King Szczecin i wygrali aż 86:62. W półfinale lublinianie musieli uznać wyższość Stali Ostrów Wielkopolski. King Szczecin zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 86:62 (25:15, 17:21, 23:4, 21:22)