Efektowna wygrana Polskiego Cukru Startu Lublin w Danii. Aż 40 punktów różnicy

Strona głównaKoszykówkaEfektowna wygrana Polskiego Cukru Startu Lublin w Danii. Aż 40 punktów różnicy

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin odnieśli efektowne zwycięstwo wyjazdowe 102:62 nad duńskim Svendborg Rabbits w European North Basketball League. Zespół z Polski dominował na parkiecie od początku do końca i potwierdził swoją przewagę. Podopieczni trenera Artura Gronka w dobrych humorach wrócą z krótkiego wyjazdu Danii. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi na rotowanie składem, dzięki czemu na parkiecie zobaczyliśmy przegląd kadry lublinian na ten sezon.

Jednostronne widowisko w Svendborg

Zespół z Lublina w Danii rozgrywał swój drugi mecz w ramach rozgrywek European North Basketball League. W pierwszej kolejce Polski Cukier Start Lublin musiał uznać wyższość Utenos Juventus z Litwy. Teraz jednak było zdecydowanie łatwiej. Wyjazdowe spotkanie z Svendborg Rabbits ułożyło się znakomicie. Drużyna z ORLEN Basket Ligi prowadziła od początku do końca i tylko powiększała swoją przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem lublinian 28:19. W kolejnej różnica klas była jeszcze bardziej widoczna. Podopieczni Artura Gronka grali uważnie w obronie i skutecznie w ataku. Dzięki temu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 51:30

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Trener polskiego zespołu coraz śmielej wpuszczał z ławki koszykarzy, którzy na co dzień dostają nieco mniej minut. Jednocześnie przewaga rosła i po trzech kwartach wynosiła już 31 punktów. Ostatni fragment gry to kontynuacja wysokiej skuteczności rzutowej Polskiego Cukru Startu Lublin. Seria siedmiu punktów na zakończenie meczu sprawiła, że drużyna z Lubelszczyzny wygrała aż 102:62. Najwięcej punktów rzucili: Filip Put (17), Bartłomiej Pelczar (15) i Trey Wade (15).

Svendborg Rabbits – Polski Cukier Start Lublin 62:102 (20:28, 10:23, 11:21, 21:30)

Kolejny mecz w rozgrywkach dopiero 21 listopada

Podopieczni Artura Gronka kolejny mecz w rozgrywkach European North Basketball League zagrają dopiero 21 listopada. Wówczas przed własną publicznością podejmą Bristol Flyers z Wielkiej Brytanii. Drużyna ta rozpoczęła rozgrywki tak samo jak Polski Cukier Start Lublin i legitymuje się bilansem 1:1. W grupie A rywalizuje osiem zespołów, a awans do fazy pucharowej wywalczą cztery z nich