Wpadka Zielińskiego i Nysa. Odpadli z Indian Wells

Strona głównaTenisWpadka Zielińskiego i Nysa. Odpadli z Indian Wells

Jan Zieliński i Hugo Nys zanotowali dużą wpadkę. Polsko-monakijski debel odpadł już w I rundzie turnieju deblowego Indian Wells rangi ATP 1000. Zwycięzcy niedawnego turnieju w Acapulco przegrali w dwóch setach z włoską parą Simone Bolelli i Andrea Vavassori. Spotkanie było wyrównane, jednak w decydujących momentach lepsi okazali się rywale. Niestety Jan Zieliński i Hugo Nys szybko pożegnali się z nadziejami na dobry wynik.

Nie tak miało być. Zieliński i Nys poza Indian Wells

Od początku tego sezonu polsko-monakijska para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys spisuje się dobrze. Niedawno wspólnie sięgnęli po pierwszy tytuł w tym roku i wygrali turniej w meksykańskim Acapulco. Wcześniej Polak z powodzeniem startował w grze mieszanej, gdzie wygrał wielkoszlemowy Australian Open. Liczyliśmy na to, że duet Zieliński i Nys pójdzie za ciosem i powalczy o dobry wynik w turnieju BNP Paribas Open rangi ATP 1000 w Indian Wells. Tak się jednak nie stało.

Polak i Monakijczyk nie mieli łatwego losowania. Już w I rundzie rywalizowali z mocnymi Włochami. Po drugiej stronie kortu stanęli Simone Bolelli i Andrea Vavassori. Mecz od początku był wyrównany. Jako pierwsi przełamali Włosi, którzy wyszli na 4:3 w premierowej odsłonie. Wtedy Zieliński i Nys doprowadzili do wyrównania. Niestety dwa kolejne gemy padły łupem rywali, którzy wygrali 6:4. Drugi set miał nieco inny przebieg. Tym razem Simone Bolelli i Andrea Vavassori przełamali przy pierwszej okazji i utrzymali wywalczoną przewagę. Na przestrzeni całej partii polsko-monakijski duet nie miał ani jednego breakpointa. Znów było 6:4 dla Włochów. W ten sposób Jan Zieliński i Hugo Nys bardzo szybko pożegnali się z Indian Wells, co można uznać za sporą wpadkę

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) – Simone Bolelli (Włochy) / Andrea Vavassori (Włochy) 4:6, 4:6

Jak porażka wpłynie na ranking Zielińskiego?

Jan Zieliński z pewnością nie tak wyobrażał sobie swój udział w turnieju BNP Paribas Open rangi ATP 1000 w Indian Wells. Szybka porażka sprawi, że może mieć problem z utrzymaniem 22. pozycji w rankingu deblowym. Ponadto może wpłynąć na osłabienie pozycji polsko-monakijskiego debla w rankingu ATP Doubles Race, który decyduje o przepustce na turniej ATP Finals na koniec sezonu.