Hurkacz z najlepszym wynikiem w Rzymie w dotychczasowej karierze

Strona głównaTenisHurkacz z najlepszym wynikiem w Rzymie w dotychczasowej karierze

Hubert Hurkacz kontynuuje dobre występy na kortach ziemnych. Polak awansował właśnie do IV rundy turnieju Internazionali BNL d’Italia rangi ATP 1000. W dwóch setach pokonał Argentyńczyka Tomasa Martina Etcheverrego. Spotkanie wyrównane było tylko w pierwszym secie, w którym Hurkacz bronił piłki setowej i wygrał w tie-breaku. Druga partia od początku toczyła się pod dyktando Polaka, który odniósł cenne zwycięstwo i jest już w 1/8 finału.

Ważne zwycięstwo Hurkacza w Rzymie

W tym sezonie Hubert Hurkacz (9. ATP) nieoczekiwanie dobrze spisuje się na kortach ziemnych. Widać, że w tym elemencie tenisowego rzemiosła zanotował sporą poprawę. Wygrał już turniej w portugalskim Estoril. Teraz z powodzeniem rywalizuje w Internazionali BNL d’Italia rangi ATP 1000 w Rzymie, gdzie w II rundzie odprawił legendarnego Hiszpana Rafaela Nadala (305. ATP). W III rundzie jego rywalem był Argentyńczyk Tomas Martin Etcheverry (28. ATP).

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obaj byli dobrze dysponowani w polu serwisowym. Jedynego breakpointa w premierowej odsłonie oglądaliśmy w pierwszym gemie. Na szczęście Polak umiejętnie się obronił. Doszło do tie-breaka. W nim Hubert Hurkacz obronił piłkę setową, a następnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i skończyło się 9:7. To dodało mu skrzydeł, ponieważ w drugiej partii zdominował argentyńskiego rywala. Polak szybko wywalczył przewagę dwóch przełamań i na tablicy wyników było 5:1. Partia zakończyła się wynikiem 6:2 i Hubert Hurkacz po dwóch setach zameldował się w IV rundzie turnieju ATP 1000 w Rzymie. To najlepszy wynik w tym turnieju w jego dotychczasowej karierze.

Hubert Hurkacz (Polska, 7) – Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 25) 7:6 (7), 6:2

Kto rywalem Hurkacza w IV rundzie?

Polski tenisista ze spokojem może czekać na wyłonienie swojego kolejnego rywala. W IV rundzie zmierzy się z Duńczykiem Holgerem Rune (12. ATP) lub Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (19. ATP). Faworytem wydaje się być Duńczyk, jednak Baez również dobrze czuje się na kortach ziemnych. Hubert Hurkacz w Rzymie walczy o dobry wynik i powrót do najlepszej ósemki rankingu ATP. Jest na dobrej drodze.