Hubert Hurkacz wygrał turniej Millennium Estoril Open

Strona głównaTenisHubert Hurkacz wygrał turniej Millennium Estoril Open

Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Pedro Martineza i wygrał turniej Millennium Estoril Open rangi ATP 250 na kortach ziemnych w portugalskim Estoril. Finałowe starcie zakończyło się w dwóch setach i od początku do końca prowadzone było pod dyktando wrocławianina. Dla Polaka to pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju na mączce oraz ósmy wygrany turniej łącznie w cyklu ATP.  Dzięki temu powróci do czołowej ósemki rankingu.

Premierowe zwycięstwo Hurkacza na mączce

Nie od dziś wiadomo, że korty ziemne nie są ulubioną nawierzchnią Huberta Hurkacza (10. ATP). W tym sezonie Polak jednak znacznie poprawił się w grze na mączce. Udowodnił to w turnieju w Estoril, który był dla niego inauguracją tej części sezonu. Polak od początku spisywał się w nim bardzo dobrze i pokonał m.in.: Chilijczyka Cristiana Garina (112. ATP) i Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza (152. ATP). W finale czekał na niego kolejny z Hiszpanów – Pedro Martinez (77. ATP).

Od początku finał toczył się pod dyktando Polaka. Pierwsze przełamanie zanotował w czwartym gemie premierowej odsłony. Po chwili wyszedł na prowadzenie 4:1. Później kontrolował przebieg gry i seta zamknął wynikiem 6:3. Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Tym razem Hubert Hurkacz przełamał już w pierwszym gemie. Wypracował sobie bezpieczną przewagę, której już nie oddał. Polak imponował doskonałą dyspozycją serwisową. Na przestrzeni całego meczu jego rywal nie miał ani jednego breakpointa. Zwycięstwo Huberta Hurkacza nie było zagrożone. Wrocławianin sięgnął po pierwszy tytuł w turnieju ATP na mączce. Łącznie to dla niego już ósmy wygrany turniej cyklu ATP w karierze

Hubert Hurkacz (Polska, 2) – Pedro Martinez (Hiszpania) 6:3, 6:4

Polak wraca do TOP 8 rankingu ATP

Wygrana w Estoril sprawi, że Polak powróci na ósme miejsce w rankingu ATP. To najlepszy wynik w jego karierze. Wrocławianin nie ma jednak zbyt wiele czasu na świętowanie. Wszystko dlatego, że już w przyszłym tygodniu rozpocznie udział w prestiżowym turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. To jeden z kluczowych turniejów w kontekście przygotowań do wielkoszlemowego Roland Garros. Hubert Hurkacz zna już drabinkę turniejową. W I rundzie mierzy się z Brytyjczykiem Jackiem Draperem (39. ATP)