Świetny mecz Hurkacza w Rzymie. Rafael Nadal pokonany

Strona głównaTenisŚwietny mecz Hurkacza w Rzymie. Rafael Nadal pokonany

Hubert Hurkacz rozegrał świetny mecz w II rundzie turnieju rangi ATP 1000 w Rzymie i w dwóch setach pokonał legendarnego Hiszpana Rafaela Nadala. Od początku do końca spotkanie toczyło się pod dyktando reprezentanta Polski. Potwierdził swoją znakomitą dyspozycję i szybko wygrał, awansując do III rundy prestiżowych zawodów Internazionali BNL d’Italia. Hubert Hurkacz w kolejnej rundzie zagra z Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym.

Dwusetowe zwycięstwo Hurkacza z Nadalem

Z niecierpliwością czekaliśmy na pojedynek II rundy turnieju ATP 1000 w Rzymie pomiędzy Hubertem Hurkaczem (9. ATP) i Rafaelem Nadalem (305. ATP). Choć korty ziemne to domena legendarnego Hiszpana, to jednak w tym sezonie Polak spisuje się na nich naprawdę dobrze i wygrał już turniej w Estoril. Ze względu na rozstawienie z numerem siódmym Hubert Hurkacz rozpoczął turniej Internazionali BNL d’Italia od II rundy.

Faworytem bukmacherów był Rafael Nadal, jednak na korcie zupełnie nie było tego widać. Od początku do końca dominował Hubert Hurkacz. Polak problemy miał przede wszystkim w pierwszym gemie, w którym bronił pięciu breakpointów. Później przejął inicjatywę i dał Hiszpanowi wygrać tylko jednego gema. Pierwsza partia zakończyła się błyskawicznym 6:1. Drugi set był bardziej wyrównany. Pierwszy breakpoint miał miejsce w trzecim gemie. Polak wyszedł na 2:1 i własny serwis, a następnie kontrolował przebieg gry. Drugie przełamanie dołożył w dziewiątym gemie i skończyło się 6:3. Hubert Hurkacz w około półtorej godziny pokonał Rafaela Nadala i jest w III rundzie turnieju Internazionali BNL d’Italia.

Hubert Hurkacz (Polska, 7) – Rafael Nadal (Hiszpania) 6:1, 6:3

Argentyńczyk kolejnym rywalem Huberta Hurkacza

Polak zna już swojego kolejnego rywala w Rzymie. W meczu III rundy zmierzy się z rozstawionym z numerem 25 Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym (28. ATP). Do tej pory obaj nie grali ze sobą w cyklu WTA. Faworytem tego meczu wydaje się być Hubert Hurkacz, jednak Argentyńczyk doskonale czuje się na kortach ziemnych. Spodziewamy się zaciętego pojedynku.