Wygrana z Amerykanami. Polacy odwrócili losy meczu

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceWygrana z Amerykanami. Polacy odwrócili losy meczu

Za nami ostatni sprawdzian siatkarzy przed igrzyskami. Polacy przegrywali już w Gdańsku 0:2 z Amerykanami. Byli o krok od porażki. Odwrócili jednak losy meczu i wygrali go 3:2. W trzecim secie nasi siatkarze obronili piłkę meczową. Pokazali charakter i odnieśli cenne zwycięstwo. Spotkanie od początku do końca trzymają w napięciu. Teraz podopieczni Nikoli Grbicia udadzą się do Paryża, gdzie już za kilka dni rozpoczną walkę o olimpijski medal.

Siatkarze odwrócili losy meczu i wygrali w pięciu setach

W sobotę Polacy grali z Japończykami i nieoczekiwanie przegrali 2:3. W ten sposób oblali jeden z ostatnich testów przed turniejem olimpijskim. Kolejne spotkanie miało zmazać plamę, jednak zaczęło się bardzo źle. Przy stanie 14:11 dla Polaków, nagle przestali grać. Rywale zdobyli aż 10 punktów z rzędu i wyszli na 21:14. Przewagi nie zmarnowali i seta zamknęli 25:18. Druga partia była bardziej wyrównana, jednak toczyła się pod dyktando Amerykanów. Bez większych problemów wygrali 25:23 i byli blisko triumfu w całym spotkaniu

Biało-czerwoni znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. W trzecim secie bronili piłki meczowej przy stanie 23:24. Udało im się wyjść z opresji i na przewagi wygrać 28:26. To dodało im skrzydeł. Czwarta partia od początku była kontrolowana przez podopiecznych Nikoli Grbicia. Utrzymywali kilka punktów przewagi i zakończyli ją wynikiem 25:22. O losach meczu decydował tie-break. W nim niesieni dopingiem kibiców Polacy znów mieli wszystko pod kontrolą. Pewnie wygrali 15:8. Pokazali charakter i odwrócili losy meczu z silnymi Amerykanami, co może być dobrym prognostykiem przed igrzyskami olimpijskimi. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Kurek (21), Kamil Semeniuk (16) i Tomasz Fornal (13).

Polska – USA 3:2 (18:25, 23:25, 28:26, 25:22, 15:8)

Czas na turniej olimpijski

Teraz Polacy udadzą się do Paryża. Tam pierwszy mecz w turnieju olimpijskim rozegrają 27 lipca o 17:00. Ich rywalami będą Egipcjanie. To teoretycznie najsłabszy rywal w grupie B. Później Polaków czekają starcia z Brazylią i Włochami. Awans do ćwierćfinału uzyskają dwie najlepsze drużyny w grupie oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.