Strona głównaKoszykówkaLegia Warszawa – Fyllingen Lions 102:72. Przekonujące zwycięstwo na otwarcie ENBL

Legia Warszawa rozpoczęła zmagania w rozgrywkach European North Basketball League. Trzeba przyznać, że zrobiła to z rozmachem. W pierwszej kolejce ENBL przed własną publicznością zdemolowała Fyllingen Lions z Norwegii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 102:72. Od początku do końca gospodarze mieli wszystko pod kontrolą. To świetny początek ENBL.

Pewne zwycięstwo Legionistów

W tym sezonie Legia Warszawa bierze udział w rozgrywkach European North Basketball League. Pod wodzą trenera Ivicy Skelina koszykarze ze stolicy Polski chcą powalczyć o triumf w ENBL oraz o podium w Orlen Basket Lidze. W ubiegły weekend przegrali w półfinale Superpucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, który później sięgnął po trofeum. Na szczęście podopieczni Skelina dobrze zareagowali w Europie, gdzie zdominowali norweski zespół Fyllingen Lions.

Już pierwsza kwarta potwierdziła dysproporcje pomiędzy drużynami. Legia Warszawa wygrała ją aż 43:16. Zbudowała przewagę, której nie oddała do końca. Od drugiej kwarty trener Skelin zaczął rotować składem. Dzięki temu gra się wyrównała. W drugiej kwarcie było 21:21. Do przerwy gospodarze prowadzili 64:37. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Legia Warszawa kontrolowała przebieg gry i wynik. Dorzuciła jeszcze kilka punktów i zakończyła mecz efektownym zwycięstwem 102:72. Najwięcej punktów dla Legii Warszawa rzucili: Dominik Grudziński (24), Ojars Silins (21) i Kameron McGusty (15).

Legia Warszawa – Fyllingen Lions 102:72 (43:16, 21:21, 19:20, 19:15)

Kiedy kolejny mecz Legii Warszawa w Europie?

Za Legią Warszawa kapitalny początek sezonu w European North Basketball League. To dobry prognostyk na najbliższe tygodnie. Następne spotkanie w tych rozgrywkach już 15 października. Wówczas warszawianie zagrają na wyjeździe z Dinamem Bukareszt. Legia Warszawa trafiła do grupy B ENBL. Rywalizuje w niej dziewięć drużyn. Awans do ćwierćfinału wywalczą cztery najlepsze z nich. Liczymy na to, że w tym gronie znajdą się podopieczni Ivicy Skelina.