Magdalena Stysiak z Superpucharem Turcji

Strona głównaSiatkówkaMagdalena Stysiak z Superpucharem Turcji

Magdalena Stysiak kontynuuje zwycięskie żniwa w Turcji. W środowy wieczór w barwach Fenerbahce Stambuł sięgnęła po Superpuchar Turcji. To trzecie trofeum wywalczone przez Polkę w ostatnich miesiącach. Tym razem jednak nie miała dużego udziału w zwycięstwie i na boisku pojawiła się dosłownie na chwilę. Jej Fenerbahce pokonało 3:1 Eczacibasi Stambuł.

Jednostronne widowisko na korzyść Fenerbahce

Fenerbahce, przystępując do meczu o Superpuchar Turcji, liczyły na potrójną koronę. W dorobku miało już mistrzostwo kraju i krajowy puchar. W meczu z Eczacibasi ponownie to zespół Magdaleny Stysiak był zdecydowanym faworytem. Niestety tym razem Polka niemal cały mecz spędziła w kwadracie dla zawodniczek rezerwowych. Na parkiecie pojawiła sie tylko na chwilę pod koniec trzeciego seta. Jej zespół wysoko prowadził i tego nie zmarnował.

Spotkanie zaczęło się od wyrównanego seta. Gra w nim toczyła się punkt za punkt. W decydujących momentach więcej skuteczności zachowały siatkarki Fenerbahce i to one wygrały 25:23. W drugiej partii to się odmieniło. Tym razem nieznacznie lepsze były rywalki z Eczacibasi i to one wygrały 25:22. To tylko zmotywowało Fenerbahce do jeszcze lepszej gry. Drużyna ta w dwóch kolejnych setach zdominowała rywalki. Najpierw wygrała 25:17, a później 25:18 i pewnie sięgnęła po trzecie ważne trofeum w Turcji na przestrzeni kilku miesięcy. To prawdziwa dominacja. Swój wkład w ten wynik miała Magdalena Stysiak, choć z pewnością liczyła na to, że dostanie nieco więcej minut gry w starciu o trofeum.

Fenerbahce – Eczacibasi 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:18)

Trzecie trofeum Magdaleny Stysiak w Turcji

W ostatnich miesiącach Fenerbahce zdominowało rywalizację na krajowym podwórku. Dla Magdaleny Stysiak to już trzecie trofeum. Po pierwsze sięgnęła w marcu. Wówczas w finale Pucharu Turcji jej drużyna także pokonała 3:1 Eczacibasi Stambuł. Miesiąc później Fenerbahce świętowało tytuł mistrzowski. Swoje cegiełki do tych zwycięstw dołożyła Magdalena Stysiak. Polska atakująca była ważnym punktem drużyny w obu rozgrywkach.