Magdalena Stysiak z siatkarskim Pucharem Turcji

Strona głównaSiatkówkaMagdalena Stysiak z siatkarskim Pucharem Turcji

Magdalena Stysiak doczekała się pierwszego trofeum w siatkówce klubowej w Turcji. Wspólnie z Fenerbahce Stambuł sięgnęła po Puchar Turcji. W wielkim finale zespół ten pokonał 3:1 Eczacibasi Dynavit Stambuł. Co ciekawe, trenerem Fenerbahce jest Stefano Lavarini, czyli aktualny szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski. Spotkanie finałowe toczyło się pod dyktando Fenerbahce. Magdalena Stysiak zdobyła trzy punkty. W zespole rywalek zabrakło Martyny Czyrniańskiej.

Jednostronne widowisko na korzyść Fenerbahce

Przed rozpoczęciem finału Pucharu Turcji w siatkówce kobiet wiedzieliśmy, że po trofeum się nie zespół z reprezentantką Polski w składzie. Rywalizowały ze sobą Fenerbahce Stambuł Magdaleny Stysiak oraz Eczacibasi Dynavit Stambuł Martyny Czyrniańskiej. Pierwsza z tych drużyn w półfinale wygrała 3:1 z THY Stambuł. Z kolei Eczacibasi w półfinale wygrało 3:2 z VakıfBankiem.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od bardzo wyrównanego seta. W nim o wygranej decydowały detale. Ostatecznie lepsze było Fenerbahce, które wygrało 25:23. W drugiej partii wszystko się odmieniło. Tym razem lepsze było Eczacibasi. Wysoko przegrany set dobrze podziałał na siatkarki Fenerbahce. W trzeciej i czwartej partii w pełni kontrolowały przebieg gry i wygrały kolejno 25:17 i 25:20, sięgając po Puchar Turcji. Magdalena Stysiak wchodziła na zmiany i zdobyła trzy punkty. W zespole srebrnych medalistek zabrakło Martyny Czyrniańskiej.

Pierwsze trofeum w Turcji na koncie Magdaleny Stysiak

W niedzielę Magdalena Stysiak zdobyła pierwsza trofeum w klubowej siatkówce w Turcji. To także pierwsze trofeum w tym sezonie dla Fenerbahce Stambuł, którego Polka jest ważnym ogniwem. W finale jednak grała nieco mniej, a najlepszą siatkarką meczu wybrano Melissę Vargas, która zdobyła 19 punktów. Zespół Fenerbahce Stambuł do trofeum poprowadził Włoch Stefano Lavarini, czyli obecny selekcjoner reprezentacji Polski kobiet. Dla Fenerbahce to czwarty Puchar Turcji w historii i pierwszy od 2017 roku.