Cesare Benedetti wciąż w peletonie Giro. Etapowe zwycięstwo Czecha Jana Hirta

Strona głównaKolarstwoGiroCesare Benedetti wciąż w peletonie Giro. Etapowe zwycięstwo Czecha Jana Hirta

Kolarze rywalizujący w tegorocznej edycji Giro d’Italia mają na sobą kolejny wymagający etap. Trasa z Salò do Aprici liczyła ponad 200 kilometrów i była bardzo pofałdowana. Nie zabrakło na niej stromych podjazdów. W tych warunkach jedyny reprezentant Polski Cesare Benedetti z BORA-hansgrohe zanotował większe straty i ostatecznie przyjechał do mety na 129. miejscu. Sensacyjnym zwycięzcą etapowym został Czech Jan Hirt z Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, dla którego to największy sukces w karierze. 

Polak jedzie zgodnie z oczekiwaniami

Zgodnie z oczekiwaniami powtórzyła się prawidłowość, według której Cesare Benedetti traci na wymagających górskich etapach. Na 16. odcinku 105. edycji Giro d’Italia było tak samo, a Polak do najlepszych stracił ponad 48 minut. Pozwoliło mu to na zajęcie 129. miejsca w peletonie. Jednocześnie zanotował awans o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej, gdzie kolarz BORA-hansgrohe zajmuje obecnie 123. miejsce. Jego dotychczasowa strata do liderujących zawodników to blisko 4 godziny. Do końca rywalizacji pozostało już tylko 5 etapów i wiele wskazuje na to, że biało-czerwony ukończy wyścig. W stawce pozostaje 155. kolarzy. 

Świetna jazda kolegów Benedettiego

W zespole BORA-hansgrohe Cesare Benedetti pełni rolę jednego z pomocników dla liderów drużyny. Ci spisują się we Włoszech znakomicie. Trzecie miejsce na 16. etapie zajął Australijczyk Jai Hindley, dzięki czemu otrzymał 4 sekundy bonifikaty. Tym samym zbliżył się w klasyfikacji generalnej do liderującego Ekwadorczyka Richarda Carapaza z INEOS Grenadiers i traci do niego już tylko 3 sekundy. Na etapie dobrze wyglądał również Niemiec Lennard Kamina z BORA, który przyjechał na metę na 7. miejscu. Większe straty zanotował Niemiec Emanuel Buchmann. 

Życiowy sukces Jana Hirta

Zwycięstwo na 16. etapie wywalczył Czech Jan Hirt z Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, dla którego jest to najlepszy wynik w karierze. Na mecie o 7 sekund wyprzedził Holendra Thymena Arensmana z Team DSM oraz Jaia Hindleya. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Richard Carapaz przed Hindleyem i Almeidą. Na 8. miejsce spadł Emanuel Buchmann. Na 19. miejscu znajduje się Holender Wilco Kelderman i na 20. Lennard Kamina. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...