STS KOD PROMOCYJNY

Cesare Benedetti na 117. miejscu na pierwszym etapie Giro d’Italia. Mathieu Van der Poel pierwszym liderem 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoGiroCesare Benedetti na 117. miejscu na pierwszym etapie Giro d'Italia. Mathieu Van...

Za nami pierwszy etap 105. edycji włoskiego wyścigu wieloetapowego Giro d’Italia. W peletonie oglądamy tylko jednego Polaka. Jest nim Cesare Benedetti z zespołu BORA-hansgrohe, który na pierwszym etapie zajął dopiero 117. miejsce. Do najlepszego zawodnika stracił 2:47 minuty. Pierwszym liderem tegorocznego wyścigu zaliczanego do grona Wielkiego Touru został Holender Mathieu Van der Poel z Alpecin-Fenix. Trasa prowadziła po węgierskich szosach z Budapesztu do Wyszehradu. 

Słabszy start reprezentanta Polski

Od początku wiadomo, że jedyny reprezentant Polski w stawce nie będzie odgrywał kluczowych ról w wyścigu. Cesare Benedetti ma przede wszystkim pełnić rolę pomocnika dla liderów ekipy BORA-hansgrohe. Widzieliśmy to na pierwszym etapie, gdzie zawodnik zajął dopiero 117. miejsce i już stracił do najlepszych 2:47 minuty. Na trasie spisywał się jednak bez zarzutu, a lider drużyny BORA-hansgrohe Holender Wilco Kelderman ukończył etap na 5. miejscu i wjechał na linię mety w grupie wspólnie ze zwycięzcą. Drugi z zawodników Niemiec Emanuel Buchamnn na pierwszym etapie był na 16. miejscu. 

Holender Mathieu Van der Poel pierwszym liderem

Po pierwszym dniu zmagań różową koszulkę lidera będzie zakładał Holender Mathieu Van der Poel, który na finiszu okazał się najsprytniejszy. Zawodnik jeszcze przed startem 105. edycji Giro d’Italia wymieniany był w gronie faworytów do zwycięstwa. Kolarz ekipy Alpecin-Fenix wyprzedził na mecie reprezentanta Erytrei Biniama Girmaya z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux oraz Hiszpana Pello Bilbao z Bahrain – Victorious. Tak też wygląda pierwsza trójka klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie zmagań. W sobotę 7 maja odbędzie się 2. etap i będzie to jazda indywidualna na czas po ulicach Budapesztu. Po krótkim etapie w stolicy Węgier kolarzy czeka jeszcze jeden odcinek w tym kraju, a następnie przeniosą się do Włoch. Tam rozstrzygną się losy 105. edycji Giro d’Italia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...