Koniec Tour de France dla Rafała Majki

Strona głównaKolarstwoTour de FranceKoniec Tour de France dla Rafała Majki

Rafał Majka z UAE Team Emirates wycofał się z wyścigu Tour de France przed rozpoczęciem 17. etapu. Na 16. etapie kolarz zmagał się z defektem sprzętu, przez co nabawił się urazu uda. W konsekwencji nie jest w stanie ścigać się na wysokim poziomie i wycofał się z rywalizacji. Pod znakiem zapytania stanął także ewentualny udział Polaka w tegorocznym Tour de Pologne. W momencie wycofania się z 79. edycji Tour de France Rafał Majka zajmował 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Pechowy Tour dla Rafała Majki

Na pewno nie tak udział w tegorocznym Tour de France wyobrażał sobie Rafał Majka. Już po rozegraniu kilku etapów pojawiła się informacja o tym, że Polak otrzymał pozytywny wynik testu na covid-19. Na szczęście przechodzi chorobę bez objawowo, dzięki czemu w myśl nowych przepisów UCI mógł kontynuować jazdę. Choć koronawirus nie zaprzepaścił nadziei Polaka na ukończenie wyścigu, to jednak ostatecznie na pięć etapów przed końcem Rafał Majka podjął decyzję o wycofaniu się z kolejnych startów. Wszystko na skutek defektu sprzętu, który przytrafił mu się na 16. etapie prowadzącym z Carcassonne do Foix. Doświadczony reprezentant Polski miał problemy z rowerem. Kontynuując jazdę na nie w pełni sprawnym rowerze, nabawił się kontuzji uda, która wyklucza go z dalszego ścigania. Choć nie złamał go covid-19, to jednak musiał poddać się z powodu innych problemów. 

Zwycięstwo Pogacara pod znakiem zapytania

Po 16. etapach Rafał Majka z UAE Team Emirates zajmował 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak w wyścigu jechał jako wsparcie dla Słoweńca Tadeja Pogacara, który chce sięgnąć po trzeci triumf we Francji z rzędu. W związku z tym wysokie miejsce Polaka i strata 43:31 po 16. etapach do lidera to dobry wynik. Niestety nie uda się go już poprawić. Tym samym pod jeszcze większym znakiem zapytania stanęła obrona tytułu przez Pogacara. Wcześniej z wyścigu wycofało się kilku innych kolarzy UAE Team Emirates, którzy przegrali walkę z koronawirusem lub z własnymi słabościami. Teraz do tego grona dołączył główny pomocnik Słoweńca. Na pięć etapów przed końcem Pogacar jest na drugim miejscu i traci do Duńczyka Jonasa Vingegaarda z Jumbo-Visma 2:22. Strata będzie trudna do odrobienia. 

Uraz Rafała Majki sprawia, że może nie wystartować w Tour de Pologne 2022. Polski wyścig rusza już 30 lipca. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....