STS KOD PROMOCYJNY

Koniec Tour de France dla Rafała Majki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceKoniec Tour de France dla Rafała Majki

Rafał Majka z UAE Team Emirates wycofał się z wyścigu Tour de France przed rozpoczęciem 17. etapu. Na 16. etapie kolarz zmagał się z defektem sprzętu, przez co nabawił się urazu uda. W konsekwencji nie jest w stanie ścigać się na wysokim poziomie i wycofał się z rywalizacji. Pod znakiem zapytania stanął także ewentualny udział Polaka w tegorocznym Tour de Pologne. W momencie wycofania się z 79. edycji Tour de France Rafał Majka zajmował 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Pechowy Tour dla Rafała Majki

Na pewno nie tak udział w tegorocznym Tour de France wyobrażał sobie Rafał Majka. Już po rozegraniu kilku etapów pojawiła się informacja o tym, że Polak otrzymał pozytywny wynik testu na covid-19. Na szczęście przechodzi chorobę bez objawowo, dzięki czemu w myśl nowych przepisów UCI mógł kontynuować jazdę. Choć koronawirus nie zaprzepaścił nadziei Polaka na ukończenie wyścigu, to jednak ostatecznie na pięć etapów przed końcem Rafał Majka podjął decyzję o wycofaniu się z kolejnych startów. Wszystko na skutek defektu sprzętu, który przytrafił mu się na 16. etapie prowadzącym z Carcassonne do Foix. Doświadczony reprezentant Polski miał problemy z rowerem. Kontynuując jazdę na nie w pełni sprawnym rowerze, nabawił się kontuzji uda, która wyklucza go z dalszego ścigania. Choć nie złamał go covid-19, to jednak musiał poddać się z powodu innych problemów. 

Zwycięstwo Pogacara pod znakiem zapytania

Po 16. etapach Rafał Majka z UAE Team Emirates zajmował 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak w wyścigu jechał jako wsparcie dla Słoweńca Tadeja Pogacara, który chce sięgnąć po trzeci triumf we Francji z rzędu. W związku z tym wysokie miejsce Polaka i strata 43:31 po 16. etapach do lidera to dobry wynik. Niestety nie uda się go już poprawić. Tym samym pod jeszcze większym znakiem zapytania stanęła obrona tytułu przez Pogacara. Wcześniej z wyścigu wycofało się kilku innych kolarzy UAE Team Emirates, którzy przegrali walkę z koronawirusem lub z własnymi słabościami. Teraz do tego grona dołączył główny pomocnik Słoweńca. Na pięć etapów przed końcem Pogacar jest na drugim miejscu i traci do Duńczyka Jonasa Vingegaarda z Jumbo-Visma 2:22. Strata będzie trudna do odrobienia. 

Uraz Rafała Majki sprawia, że może nie wystartować w Tour de Pologne 2022. Polski wyścig rusza już 30 lipca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...