Łukasz Owsian najlepszy z biało-czerwonych na 13. etapie TdF

Strona głównaKolarstwoTour de FranceŁukasz Owsian najlepszy z biało-czerwonych na 13. etapie TdF

Po kilku trudnych górskich etapach w 109. edycji Tour de France przyszła pora na mniejsze wyzwania. Etap numer 13 nie był typowo górskim, jednak nie zabrakło na nim podjazdów. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który zajął 46. miejsce. Największe straty zanotował z kolei Maciej Bodnar z TotalEnergies, który dojechał na jednym z ostatnich miejsc. Zmagania po ucieczce wygrał Duńczyk Mads Pedersen z Trek-Segafredo. Liderem wyścigu pozostał jego rodak Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma. 

Spokojna jazda Polaków

Po kilku dobrych miejscach Rafała Majki na kolejnych etapach Tour de France przyszła pora na uspokojenie jazdy biało-czerwonych. Na 13. etapie prowadzącym z Bourg d’Oisans do Saint-Etienne najlepiej spisał się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który stracił 5:45 i dojechał na 46. miejscu. W klasyfikacji generalnej zanotował awans o 4 pozycje i jest na 43. miejscu. Etap na 65. pozycji ukończył Rafał Majka z UAE Team Emirates i tym samym utrzymał swoje wysokie 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dość dobrze pojechał również Kamil Gradek z Bahrain – Victorious, który linię mety przeciął na 76. miejscu. Pozwoliło mu to przesunąć się w klasyfikacji generalnej o 8 oczek i zajmuje obecnie 128. lokatę. Zdecydowanie najsłabiej poszło Maciejowi Bodnarowi z TotalEnergies, który dojechał jako jeden z ostatnich i zajął 151. miejsce. W generalce również plasuje się pod koniec stawki i jest 145. 

Mads Pedersen wygrywa po ucieczce

Ten etap Tour de France zakończył się skuteczną ucieczką, z której najszybszy okazał się Duńczyk Mads Pedersen. Kolarz ekipy Trek – Segafredo na ostatnich metrach wyprzedził Brytyjczyka Freda Wrighta z Bahrain – Victorious oraz Kanadyjczyka Hugo Houle’a z Israel – Premier Tech. 

Status quo zachowany. Jonas Vingegaard wciąż liderem

W klasyfikacji generalnej nie doszło do żadnych zmian. Liderem pozostał Duńczyk Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma. Ma 2:22 przewagi nad drugim w klasyfikacji Słoweńcem Tadejem Pogacarem z UAE Team Emirates. Ten ma szansę na trzecie zwycięstwo w Tour de France z rzędu, a jego głównym pomocnikiem jest Rafał Majka. Na trzecim miejscu w generalce znajduje się Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers. Kolejny etap z Saint-Etienne do Mende zostanie rozegrany w sobotę 16 lipca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...