Maciej Bodnar znów na Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceMaciej Bodnar znów na Tour de France

Maciej Bodnar jest trzecim potwierdzonym reprezentantem Polski, który pojedzie w tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Tour de France. Kolarz ekipy TotalEnergies pojawił się w oficjalnym składzie, który zaprezentowała drużyna. Największe nadzieje wiążemy z jazdą indywidualną na czas, w której Maciej Bodnar czuje się jak ryba w wodzie, co udowodnił na niedawnych mistrzostwach Polski. Na pozostałych etapach Polak powinien pełnić rolę wartościowego pomocnika dla lidera Petera Sagana ze Słowacji. 

Kolejny start we Francji

O tym, że Maciej Bodnar powinien znaleźć się w składzie ekipy TotalEnergies na francuski wyścig wieloetapowy mówiło się już od jakiegoś czasu. Nic w tym dziwnego, ponieważ kolarz ten zna już smak zwycięstwa etapowego w Wielkim Tourze, a w ostatnich miesiącach stał się jednym z głównych pomocników dla Petera Sagana. To Słowak w tym sezonie jest największą gwiazdą ekipy TotalEnergies i na jego sukces we Francji powinna pracować cała drużyna. 

Z perspektywy polskich kibiców najwięcej emocji z udziałem Macieja Bondara powinniśmy przeżywać podczas jazdy indywidualnej na czas, w której się specjalizuje. Na niedawnych mistrzostwach Polski potwierdził, że jest w dobrej dyspozycji i stać go na to, aby we Francji włączyć się do walki o dobre lokaty na pojedynczych etapach. W generalce nie powinien jednak odegrać kluczowych ról. Cały zespół będzie chciał po 5 latach przerwy sięgnąć po kolejne zwycięstwo etapowe na Tour de France, a pomóc w tym ma przede wszystkim obecność Sagana. Początek sezonu w jego wykonaniu był bardzo przeciętny, jednak wydaje się powracać do dobrej dyspozycji. Obok niego będziemy wypatrywali aktywnie jadącego Macieja Bodnara, który doskonale zna specyfikę Tour de France. 

Kto jeszcze znalazł się w składzie TotalEnergies?

Ekipa TotalEnergies to prawdziwie międzynarodowe towarzystwo. Poza Maciejem Bodnarem i Peterem Saganem zobaczymy w niej także czterech Francuzów: Mathieu Burgaudeau, Pierre’a Latour’a, Anthony’ego Turgisa i Alexisa Vuillermoza oraz Hiszpana Cristiána Rodrígueza i Włocha Daniela Ossa.

Wydaje się, że sukcesem dla TotalEnergies będzie zwycięstwo etapowe lub ukończenie rywalizacji w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej przez jednego z kolarzy. W tym momencie trudno mówić o tym, że zespół ten stać na coś więcej, jednak chcielibyśmy pozytywnie zaskoczyć się postawą doświadczonego Macieja Bodnara. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...