Rafał Majka i Michał Kwiatkowski pojadą w Tour de France 2023

Strona głównaKolarstwoTour de FranceRafał Majka i Michał Kwiatkowski pojadą w Tour de France 2023

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski znaleźli się w składach swoich drużyn na wieloetapowy wyścig kolarski Tour de France 2023 zaliczany do World Touru. Rafał Majka pojedzie w barwach UAE Team Emirates i będzie wspierał Słoweńca Tadeja Pogačara. Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie zaprezentowanym przez INEOS Grenadiers. Wyścig Tour de France 2023 startuje już 1 lipca. 

Wsparcie dla Tadeja Pogačara

Słoweniec Tadej Pogačar to jedna z największych gwiazd kolarskich ostatnich lat i triumfator Tour de France w sezonach 2020 i 2021. Jednym z jego nieocenionych pomocników w zespole UAE Team Emirates jest Rafał Majka. Tak też będzie na najbliższej edycji francuskiego klasyka. Polak został zaprezentowany w składzie zespołu i jego głównym zadaniem będzie wspieranie lidera drużyny w kluczowych momentach wyścigu. Oczywiście, jeżeli sytuacja na to pozwoli, to Rafał Majka może powalczyć na Tour de France o zwycięstwo etapowe. Poza Polakiem i Słoweńcem w składzie UAE Team Emirates znaleźli się: Mikkel Norsgaard Bjerg, Felix Grosschartner, Vegard Stake Laengen, Marc Soler, Matteo Trentin i Adam Yates. 

Michał Kwiatkowski w składzie Ineos Grenadiers

Po raz kolejny we Francji zaprezentuje się Michał Kwiatkowski. W tym roku w Ineos Grenadiers wydaje się brakować kolarza, który będzie w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Z drugiej strony wielu z nich może powalczyć o wysokie miejsca etapowe. Wśród nich jest Michał Kwiatkowski. Liczymy na to, że doświadczony Polak z dobrej strony pokaże się w peletonie i przy sprzyjających okolicznościach włączy się nawet do walki o indywidualne wyróżnienie. Przekonamy się o tym już w lipcu. Oprócz Kwiatkowskiego w brytyjskiej drużynie zobaczymy jeszcze: Jonathana Castroviejo, Omara Fraile, Carlosa Rodrigueza, Daniela Martineza, Bena Turnera i Tom Pidcocka. 

Ogromne wyzwanie przed peletonem 

Przed peletonem kolejne duże wyzwanie. Tour de France 2023 rozpocznie się 1 lipca w hiszpańskim Bilbao. Zakończenie wyścigu zaplanowano na 23 lipca w Paryżu. W tym czasie zawodnicy będą rywalizowali na 21. etapach, które łącznie liczyć będą 3405,6 km. Tytułu zdobytego przed rokiem bronić będzie Duńczyk Jonas Vingegaard z Jonas Vingegaard.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...