STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski pojadą w Tour de France 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceRafał Majka i Michał Kwiatkowski pojadą w Tour de France 2023

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski znaleźli się w składach swoich drużyn na wieloetapowy wyścig kolarski Tour de France 2023 zaliczany do World Touru. Rafał Majka pojedzie w barwach UAE Team Emirates i będzie wspierał Słoweńca Tadeja Pogačara. Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie zaprezentowanym przez INEOS Grenadiers. Wyścig Tour de France 2023 startuje już 1 lipca. 

Wsparcie dla Tadeja Pogačara

Słoweniec Tadej Pogačar to jedna z największych gwiazd kolarskich ostatnich lat i triumfator Tour de France w sezonach 2020 i 2021. Jednym z jego nieocenionych pomocników w zespole UAE Team Emirates jest Rafał Majka. Tak też będzie na najbliższej edycji francuskiego klasyka. Polak został zaprezentowany w składzie zespołu i jego głównym zadaniem będzie wspieranie lidera drużyny w kluczowych momentach wyścigu. Oczywiście, jeżeli sytuacja na to pozwoli, to Rafał Majka może powalczyć na Tour de France o zwycięstwo etapowe. Poza Polakiem i Słoweńcem w składzie UAE Team Emirates znaleźli się: Mikkel Norsgaard Bjerg, Felix Grosschartner, Vegard Stake Laengen, Marc Soler, Matteo Trentin i Adam Yates. 

Michał Kwiatkowski w składzie Ineos Grenadiers

Po raz kolejny we Francji zaprezentuje się Michał Kwiatkowski. W tym roku w Ineos Grenadiers wydaje się brakować kolarza, który będzie w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Z drugiej strony wielu z nich może powalczyć o wysokie miejsca etapowe. Wśród nich jest Michał Kwiatkowski. Liczymy na to, że doświadczony Polak z dobrej strony pokaże się w peletonie i przy sprzyjających okolicznościach włączy się nawet do walki o indywidualne wyróżnienie. Przekonamy się o tym już w lipcu. Oprócz Kwiatkowskiego w brytyjskiej drużynie zobaczymy jeszcze: Jonathana Castroviejo, Omara Fraile, Carlosa Rodrigueza, Daniela Martineza, Bena Turnera i Tom Pidcocka. 

Ogromne wyzwanie przed peletonem 

Przed peletonem kolejne duże wyzwanie. Tour de France 2023 rozpocznie się 1 lipca w hiszpańskim Bilbao. Zakończenie wyścigu zaplanowano na 23 lipca w Paryżu. W tym czasie zawodnicy będą rywalizowali na 21. etapach, które łącznie liczyć będą 3405,6 km. Tytułu zdobytego przed rokiem bronić będzie Duńczyk Jonas Vingegaard z Jonas Vingegaard.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...