Rafał Majka przedłużył umowę z UAE Team Emirates

Strona głównaKolarstwoRafał Majka przedłużył umowę z UAE Team Emirates

Rafał Majka przedłużył umowę z UAE Team Emirates. Informację o tym potwierdziło szefostwo ekipy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Już teraz wiadomo, że doświadczony Polak i jeden z najlepszych pomocników w całym peletonie, zostanie w drużynie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przynajmniej do 2024 roku. Z tej informacji na pewno cieszy się Słoweniec Tadej Pogacar, dla którego Majka jest nieocenionym wsparciem podczas najważniejszych wyścigów kolarskich w kalendarzu. 

Udany etap kariery w UAE Team Emirates

Rafał Majka z ekipą UAE Team Emirates związany jest od 2021 roku i póki co ten etap jego kariery należy uznać za udany. Polak stał się głównym pomocnikiem Słoweńca Tadeja Pogacara i pomógł mu w tym roku m.in. w wygraniu Tour of Slovenia oraz zajęciu drugiego miejsca na Tour de France. Tylko w tym sezonie Polak zajął drugie miejsce w Tour of Slovenia. W zeszłym wygrał etap hiszpańskiej Vuelty. Biorąc pod uwagę możliwości tego duetu, należy oczekiwać, że w najbliższych miesiącach sięgną wspólnie po wiele cennych skalpów w kalendarzu UCI. 

Docenienie ciężkiej pracy Polaka

Przedłużenie umowy z doświadczonym reprezentantem Polski to docenienie pracy, jaką wkłada on w treningi i każdy start. Zawsze daje z siebie wszystko, co udowodnił m.in. na ostatnim Tour de France. Nie dał się koronawirusowi i do końca walczył o wysokie miejsce Pogacara w generalce. Ostatecznie z powodu kraksy wycofał się z wyścigu i leczy kontuzję. Bez Polaka Słoweniec stracił cenne wsparcie w walce o zwycięstwo i ostatecznie ukończył francuski klasyk na drugiej pozycji. Kto wie, jak potoczyłyby się losy wyścigu, gdyby Majka pozostał w peletonie. 

Kto jeszcze przedłużył umowy z teamem?

UAE Team Emirates poinformowało o przedłużeniu umów z kilkoma zawodnikami. Na dłużej z ekipą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich związał się nie tylko Rafał Majka, ale także tacy kolarze jak Włoch Diego Ulissi, Amerykanin Brandon McNulty i Duńczyk Mikkel Bjerg. Dwaj ostatni to pomocnicy i wszechstronni zawodnicy o charakterystyce zbliżonej do Polaka. Wspólnie doskonale uzupełniają się na trasach prestiżowych wyścigów kolarskich. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...