STS KOD PROMOCYJNY

Solidna jazda Łukasza Owsiana na 4. etapie Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceSolidna jazda Łukasza Owsiana na 4. etapie Tour de France

Po dniu przerwy i przeniesieniu się z Danii do Francji kolarze wznowili jazdę w 109. edycji Tour de France. Kolejny dobry etap zanotował Łukasz Owsian, który utrzymywał się w głównej grupie i wjechał na linię mety z peletonem. Pozwoliło mu to na zajęcie 64. miejsca w Calais. Słabiej poszło pozostałym biało-czerwonym, którzy przyjechali ze stratą blisko czterech minut do najlepszego Belga Wouta Van Aerta. Zawodnik Jumbo-Visma powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. 

Łukasz Owsian jechał z najlepszymi 

Od początku czwartego etapu prowadzącego z Dunkierki do Calais bardzo dobrze spisywał się Łukasz Owsian. Zawodnik Team Arkéa Samsic jechał z najlepszymi i ostatecznie po ponad 171. kilometrach finiszował w głównej grupie. Pozwoliło mu to na zajęcie 64. miejsca. Dużo słabiej spisali się pozostali biało-czerwoni, którzy zmagania ukończyli na podobnych pozycjach ze stratą 3:52 do zwycięzcy. Zajmowali kolejno miejsca: 136. Kamil Gradek (Bahrain – Victorious), 138. Rafał Majka (UAE Team Emirates), 139. Maciej Bodnar (TotalEnergies). 

W klasyfikacji generalnej awans aż o 37 pozycji zanotował Łukasz Owsian, który obecnie jest na 103. miejscu. Niestety znaczny spadek o 21 miejsc zaliczył Maciej Bodnar, który aktualnie jest 132. Niewielkie awanse stały się udziałem Kamila Gradka (141. miejsce) oraz Rafała Majki (160. miejsce). Polacy tracą już sporo punktów do czołowych zawodników. 

Wout Van Aert wygrywa i powiększa przewagę

Najlepszy na czwartym etapie Tour de France 2022 okazał się Belg Wout Van Aert z Jumbo-Visma. Kolarz zdecydował się na próbę ataku na jednym ze zjazdów przed Calais, dzięki czemu wypracował sobie 8 sekund przewagi nad peletonem. Drugi linię mety minął kolejny z Belgów Jasper Philipsen z Alpecin-Deceuninck. Na najniższym miejscu podium stanął Francuz Christophe Laporte z Jumbo-Visma. Liderem z coraz większą przewagą jest Wout Van Aert. Drugi Belg Yves Lampaert (Quick-Step Alpha Vinyl Team) traci do niego 25 sekund, a Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) 32 sekundy. Kolejny etap już 6 lipca. Zawodnicy pojadą na trasie Lille – Walles-Arenberg. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...