WKS Śląsk Wrocław z wysoką porażką w Salonikach

Strona głównaKoszykówkaWKS Śląsk Wrocław z wysoką porażką w Salonikach

Koszykarze WKS Śląska Wrocław w nie najlepszych humorach wrócą z Salonik. W meczu 13. kolejki grupy B rozgrywek Eurocup przegrali z tamtejszym Arisem aż 71:93. spotkanie w Grecji od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego nie mogli znaleźć sposoby na dobrze dysponowanych przeciwników i ponieśli 12. porażkę w obecnych rozgrywkach. Zamykają tabelę grupy B i stracili już szansę na awans do fazy pucharowej.

Śląsk Wrocław bez szans w starciu z Grekami

Oczywiście zdecydowanymi faworytami tego meczu byli koszykarze Arisu Saloniki. Wciąż pozostają w walce o awans do fazy pucharowej Eurocup. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami rozegrano 25 października we Wrocławiu. Wówczas Aris wygrał 80:63. Do tej pory koszykarze Śląska Wrocław odnieśli tylko jedno zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Miało ono miejsce miesiąc temu, gdy niespodziewanie pokonali na wyjeździe 80:71 Turk Telekom z Turcji. Niestety od tego czasu doznali już czwartej porażki z rzędu w Europie.

Mecz w Salonikach rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy. Szybko wypracowali sobie bezpieczne prowadzenie. Po pierwszej kwarcie Aris prowadził już 22:11. W drugiej kwarcie wicemistrzowie Polski zagrali nieco lepiej, jednak tempo gry wciąż dyktował zespół z Grecji. Do przerwy na tablicy wyników było już 49:33. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wrocławianie nie potrafili zareagować, a Aris po trzech kwartach prowadził już 71:50 i był pewny zwycięstwa. W ostatniej kwarcie gra się wyrównała. Śląsk nie zdołał jednak zmniejszyć rozmiarów porażki. Skończyło się 93:71 dla Arisu. Najwięcej punktów dla wicemistrzów Polski rzucili: Hassani Gravett (25), Jamonda Bryant (16) i Dusan Miletic (15).

Aris Saloniki – WKS Śląsk Wrocław 93:71 (22:11, 27:22, 22:17, 22:21)

Kolejny mecz w Europie 10 stycznia

Koszykarze Śląska Wrocław kolejne spotkanie w rozgrywkach Eurocup rozegrają dopiero 10 stycznia. Wówczas przed własną publicznością zmierzą się z zespołem Ratiopharm Ulm z Niemiec. Koszykarze z Ulm zajmują czwarte miejsce w grupie B i są blisko awansu do 1/8 finału. Pierwsze spotkanie rozegrane w Niemczech zakończyło się porażką Śląska 103:108