AZS UMCS Lublin minimalnie gorszy od Beretta Familia Schio

Strona głównaKoszykówkaAZS UMCS Lublin minimalnie gorszy od Beretta Familia Schio

Niestety koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin doznały siódmej porażki w obecnych rozgrywkach Euroligi. Tym razem przed własną publicznością przegrały 67:70 z Beretta Familia Schio z Włoch. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka w czwartej kwarcie zanotowały efektowną pogoń, jednak nie wystarczyło to do pokonania rywalek. Sytuacja lublinianek w grupie A jest coraz gorsza. Kolejne spotkanie rozegrają 13 grudnia z Valencią.

AZS UMCS Lublin drugi raz przegrał z ekipą Schio

Faworytkami środowego spotkania były koszykarki zespołu Beretta Familia Schio z Włoch. W ubiegłym sezonie sięgnęły po brązowy medal Euroligi i w tym roku ponownie chcą awansować do strefy medalowej. Pierwszy mecz mistrzyń Polski z mistrzyniami Włoch zakończył się porażką lublinianek 50:70. Do tej pory AZS UMCS Lublin wygrał tylko jedno spotkanie w swoim debiucie w Eurolidze, gdy w trzeciej kolejce pokonał rumuńskie Sepsi

Niestety w domowym starciu ze Schio nie udało się poprawić tego bilansu. Mecz jednak rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Krzysztofa Szewczyka, które pierwszą kwartę wysoko wygrały 22:15. Niestety w drugiej rywalki się otrząsnęły i przejęły inicjatywę. W efekcie nie tylko odrobiły straty, ale na przerwę to one schodziły przy prowadzeniu 40:39. Po zmianie stron Włoszki kontynuowały dobrą grę. Po trzech kwartach było już 61:53. W ostatnich minutach gry gospodynie ambitnie goniły i w pewnym momencie doszły już na 67:67. Niestety ostatnie trzy punkty rzuciły rywalki i to one z Lublina wyjechały z kompletem punktów. Szkoda niewykorzystanej szansy mistrzyń Polski. Najwięcej punktów dla akademiczek rzuciły: Veronica Burton (18), Elin Gustavsson (15) i Kylee Shook (15).

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Beretta Familia Schio 67:70 (22:15, 17:25, 14:21, 14:9)

Za tydzień domowe starcie z Valencią

Szansa na drugie zwycięstwo w Eurolidze już za tydzień 13 grudnia. Wówczas Polski Cukier AZS UMCS Lublin ponownie przed własną publicznością podejmie hiszpański zespół Valencia. Faworytkami będą rywalki, które legitymują się bilansem 3-5. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 64:45 na korzyść Valencii.