Dobry mecz Śląska Wrocław. Nieznaczna porażka z U-BT Cluj-Napoca

Strona głównaKoszykówkaDobry mecz Śląska Wrocław. Nieznaczna porażka z U-BT Cluj-Napoca

Koszykarze WKS Śląska Wrocław nieznacznie przegrali z rumuńskim U-BT Cluj-Napoca w 11. kolejce rozgrywek Eurocup. Wicemistrzowie Polski do końca pozostawali w grze o zwycięstwo z faworyzowanym rywalem. Ostatecznie nie udało im się sprawić sensacji, choć podopieczni Jacka Winnickiego pozostawili po sobie dobre wrażenie. Kolejny mecz w rozgrywkach rozegrają 20 grudnia, gdy we Wrocławiu podejmą Budocnost Podgorica z Czarnogóry.

Solidna gra Śląska Wrocław w Rumunii

W ostatnich tygodniach wicemistrzowie Polski przechodzą okres odbudowy. Po słabym początku sezonu wydają się wracać na właściwe tory pod przewodnictwem Jacka Winnickiego. W Eurocup wygrali do tej pory jeden mecz, gdy pod koniec listopada na wyjeździe pokonali turecki Turk Telekom. Później jednak przyszła domowa porażka z JL Bourg. W ramach 11. kolejki rozgrywek grupy B wrocławianie mierzyli się na wyjeździe z rumuńskim U-BT Cluj-Napoca. Rywale walczą o zajęcie drugiego miejsca w grupie i byli zdecydowanym faworytem.

Początek meczu zdawał się do potwierdzać. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Po pierwszej kwarcie było 20:13. Druga kwarta to bardziej wyrównana gra, jednak wciąż niewielką przewagę zachowywał zespół z Rumunii. Dzięki temu na przerwę gracze z Cluj schodzili przy prowadzeniu 43:32. Po zmianie stron Jacek Winnicki odmienił swoich podopiecznych. Trzecia kwarta to skuteczna gra Śląska w ataku oraz szczelna defensywa. Dzięki temu przed ostatnią kwartą przegrywali już tylko 53:57. W ostatnim fragmencie gry wrocławianie dzielnie walczyli. W pewnym momencie wyszli nawet na prowadzenie 68:67. Niestety końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrali 80:76. Najwięcej punktów dla Śląska rzucili: Dusan Miletic (16), Daniel Gołębiowski (13) i Andrii Voinalovych (13).

U-BT Cluj-Napoca – WKS Śląsk Wrocław 80:76 (20:13, 23:19, 14:21, 23:23)

Kiedy kolejny mecz Śląska Wrocław w Europie?

Wrocławianie kolejny mecz w Eurocup rozegrają 20 grudnia. Wówczas u siebie podejmą Budocnost Pogorica z Czarnogóry. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem rywali 103:89. Teraz liczymy na przełamanie i drugą wygraną Śląska w rozgrywkach.