Polski Cukier AZS UMCS Lublin bez szans z Fenerbahce

Strona głównaKoszykówkaPolski Cukier AZS UMCS Lublin bez szans z Fenerbahce

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin przegrały na wyjeździe 61:72 z Fenerbahce Stambuł z Turcji. Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodyń, jednak mistrzynie Polski starały się nawiązać wyrównaną walkę. Ostatecznie przegrały różnicą 11. punktów. Porażka była wkalkulowana, ponieważ Turczynki do liderki grupy A Euroligi. Lublinianki z kolej zajmują w niej ostatnie miejsce z bilansem 2-10.

Wyrównany początek. Później AZS UMCS Lublin zaczął tracić

Oczywiście zdecydowanymi faworytkami tego meczu były koszykarki Fenerbahce Stambuł. Pewnie zmierzają po awans do ćwierćfinału Euroligi i przewodzą w grupie A. Z drugiej strony dla mistrzyń Polski to dopiero debiut w rozgrywkach i zbierają cenne doświadczenie. Póki co jest ono bolesne, ponieważ przed meczem w Turcji legitymowały się bilansem 2-9. Nadzieję w serca kibiców wlało ostatnie spotkanie, w którym Polski Cukier AZS UMCS Lublin nieoczekiwanie przed własną publicznością wygrał 56:37 z DVTK HUN-Therm z Węgier.

Spotkanie w Turcji zaczęło się dość niespodziewanie. W pierwszej kwarcie trochę lepsze były podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka. Wygrały ten fragment gry 18:15. Później jednak wszystko wróciło do normy. Zawodniczki Fenerbahce Stambuł wrzuciły wyższy bieg i już do przerwy prowadziły 41:32. Po zmianie stron mistrzynie Polski były dla nich równorzędnym rywalem, ale nie było ich stać na zmniejszenie strat. Drugą połowę lubliniaki przegrały tylko dwoma punktami, a cały mecz 61:72, doznając dziesiątej porażki w Eurolidze. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski rzuciły: Bria Goss (16), Elin Gustavsson (12) i Veronica Burton (10).

Fenerbahce Stambuł – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:61 (15:18, 26:14, 16:14, 15:15)

Dwie kolejki do końca fazy grupowej

Przed zespołem Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin już tylko dwa mecze do zakończenia fazy grupowej Euroligi. Już dawno straciły szansę na korzystny wynik. Teraz walczą już tylko o honorowe pożegnanie z rozgrywkami. Kolejny mecz zagrają 24 stycznia u siebie z LDLC ASVEL Féminin z Francji. Na zakończenie zmagań zmierzą się z Casademont Zaragoza z Hiszpanii.