Dobry występ Ponitki w Eurlidze. Panathinaikos wygrywa w Belgradzie

Strona głównaKoszykówkaDobry występ Ponitki w Eurlidze. Panathinaikos wygrywa w Belgradzie

Kapitan reprezentacji Polski wydatnie przyczynił się do wygranej Panathinaikosu Ateny z Crveną zvezdą Belgrad w Euroligi. Mateusz Ponitka zanotował kluczowy przechwyt i zdobył punkty w końcowej fazie meczu.

Polak na parkiecie spędził 22 minuty, zdobył 10 punktów, miał 4 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty i 1 blok. To właśnie przechwyt był kluczem do zwycięstwa greckiej drużyny w Serbii. Ponitka przy stanie 73:73 „przeczytał” zamiary rywali, przejął piłkę i w końcowej fazie akcji zdobył łatwe dwa punkty, dzięki czemu „Panata” wygrała 77:75.

Poniżej wspomniana akcja:

Przypomnijmy, że jeszcze przed EuroBasketem 2022, na którym Polska zajęła sensacyjne czwarte miejsce, Ponitka podpisał trzymiesięczny kontrakt z włoską Reggianą. Kapitalna gra na mistrzostwach zaowocowała jednak ofertami z klubów Euroligi. Kapitan reprezentacji zdecydował się skorzystać z oferty Panathinaikosu Ateny. Ponitka ma już na swoim koncie dwa mecze w Eurolidze i debiut w lidze greckiej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...