STS KOD PROMOCYJNY

Dobry występ Ponitki w Eurlidze. Panathinaikos wygrywa w Belgradzie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaDobry występ Ponitki w Eurlidze. Panathinaikos wygrywa w Belgradzie

Kapitan reprezentacji Polski wydatnie przyczynił się do wygranej Panathinaikosu Ateny z Crveną zvezdą Belgrad w Euroligi. Mateusz Ponitka zanotował kluczowy przechwyt i zdobył punkty w końcowej fazie meczu.

Polak na parkiecie spędził 22 minuty, zdobył 10 punktów, miał 4 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty i 1 blok. To właśnie przechwyt był kluczem do zwycięstwa greckiej drużyny w Serbii. Ponitka przy stanie 73:73 „przeczytał” zamiary rywali, przejął piłkę i w końcowej fazie akcji zdobył łatwe dwa punkty, dzięki czemu „Panata” wygrała 77:75.

Poniżej wspomniana akcja:

Przypomnijmy, że jeszcze przed EuroBasketem 2022, na którym Polska zajęła sensacyjne czwarte miejsce, Ponitka podpisał trzymiesięczny kontrakt z włoską Reggianą. Kapitalna gra na mistrzostwach zaowocowała jednak ofertami z klubów Euroligi. Kapitan reprezentacji zdecydował się skorzystać z oferty Panathinaikosu Ateny. Ponitka ma już na swoim koncie dwa mecze w Eurolidze i debiut w lidze greckiej.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...