Sensacyjna porażka Enei Gorzów Wielkopolski w Europie

Strona głównaKoszykówkaSensacyjna porażka Enei Gorzów Wielkopolski w Europie

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski sensacyjnie przegrały przed własną publicznością 83:92 z T71 Dudelange. Spotkanie rozegrano w ramach szóstej kolejki grupy B Eurocup. Gorzowianki już wcześniej miały zapewniony awans do 1/16 finału rozgrywek, jednak porażka z zespołem z Luksemburga to spore zaskoczenie. Zwłaszcza że w pierwszym meczu różnica wyniosła aż 40 punktów na rzecz zespołu z Polski, a dla T71 Dudelange czwartkowe zwycięstwo było pierwszym w Eurocup.

Zawodniczki InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski pokonane

Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że spotkanie InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski z T71 Dudelange nie ma większego ciężaru gatunkowego. Gorzowianki były pewne zajęcia drugiego miejsca w grupie i awansu do 1/16 finału. Ponadto mecze z najsłabszymi zespołami w grupie nie są brane przy rozstawieniu, dlatego mecz ten na nic nie wpływał. Mimo tego liczyliśmy na to, że zespół z Polski potwierdzi swoje umiejętności i ponownie wysoko wygra z koszykarkami z Luksemburga. Tak się jednak nie stało.

Pierwsze spotkanie pomiędzy oboma zespołami rozegrano 25 października i wówczas gorzowianki wygrały na wyjeździe aż 93:53. Liczyliśmy na powtórkę z rozrywki. Mecz w Polsce od początku był jednak bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę wygrały gospodynie, jednak tylko 25:23. W drugiej kompletnie oddały pole gry rywalkom i nieoczekiwanie na przerwę schodziły przy wyniku 37:45. Po zmianie stron nie było lepiej. Gra się wyrównała, jednak cały czas przewagę utrzymywały przyjezdne. Dzięki temu sensacyjnie T71 Dudelange zanotowało pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Eurocup. Mecz zakończył się wynikiem 92:83 na korzyść zespołu z Luksemburga

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – T71 Dudelange 83:92 (25:23, 12:22, 26:25, 20:22)

Trzy polskie zespoły z awansem

Tegoroczne rozgrywki Eurocup kobiet układają się dobrze dla zespołów z Polski. VBW Arka Gdynia wygrała grupę L. Zagłębie Sosnowiec awansowało do fazy pucharowej jako drużyna z dobrym bilansem z trzecich miejsc. W 1/16 finału zagrają również koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski, który już wcześniej przypieczętowały awans. Polskie zespoły niedługo poznają swoje rywalki w fazie pucharowej.