Wysoka porażka Śląska Wrocław w rozgrywkach Eurocup

Strona głównaKoszykówkaWysoka porażka Śląska Wrocław w rozgrywkach Eurocup

Koszykarze WKS Śląska Wrocław wysoko przegrali u siebie 68:92 z Dreamland Gran Canaria. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando faworytów z Hiszpanii. Odnieśli przekonujące zwycięstwo i zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Dla wrocławian to już 14. porażka w Eurocup w tym sezonie. Do końca fazy grupowej pozostały im jeszcze tylko dwa mecze.

Sensacji nie było. Gran Canaria wyraźnie lepsza od Śląska Wrocław

Jeżeli zawodnicy Śląska Wrocław wierzyli w sprawienie niespodzianki, to szybko stracili nadzieję. Już w drugiej kwarcie rywale z Hiszpanii zyskali znaczną przewagę i pełną kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Spotkanie miało podobny przebieg do tego z Hiszpanii. Wówczas jednak fantastyczna ostatnia kwarta w wykonaniu Śląska sprawiła, że przegrał tylko czterema punktami 77:81. Tym razem różnica była wyraźniejsza.

Podopieczni Jacka Winnickiego wyrównaną walkę próbowali nawiązać przede wszystkim na początku meczu. Pierwszą kwartę przegrali 21:26. W drugiej rywale się rozpędzili. Gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanych koszykarzy z Kanarów. Do przerwy Śląsk przegrywał już 33:50 i był w bardzo trudnej sytuacji. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W trzeciej kwarcie ponownie wyraźnie lepsi byli koszykarze Dreamland Gran Canaria. Przed ostatnią kwartą ich przewaga wynosiła już 27 punktów. W ostatnim fragmencie gry gospodarze nieco zmniejszyli straty i spotkanie zakończyło się wynikiem 68:92. Najwięcej punktów dla Śląska rzucili: Dusan Miletic (15), Daniel Gołębiowski (13) i Aleksander Wiśniewski (9).

WKS Śląsk Wrocław – Dreamland Gran Canaria 68:92 (21:26, 12:24, 15:25, 20:17)

Do końca pozostały dwie kolejki

Śląsk Wrocław już jakiś czas temu stracił szanse na awans do fazy pucharowej Eurocup. Wicemistrzowie Polski zajmują ostatnie miejsce w grupie B z bilansem 2:14. Jedyne zwycięstwa Śląsk odniósł z Turk Telekom oraz z Ratiopharm Ulm. Kolejne spotkanie wrocławianie zagrają 30 stycznia. Wówczas na wyjeździe zmierzą się z BC Lietkabelis z Litwy. Na zakończenie swojego udziału w Eurocup 6 lutego zagrają u siebie z Turk Telekom.