Drugie zwycięstwo Śląska Wrocław w rozgrywkach Eurocup

Strona głównaKoszykówkaDrugie zwycięstwo Śląska Wrocław w rozgrywkach Eurocup

Zawodnicy WKS Śląska Wrocław zagrali świetne spotkanie i pokonali przed własną publicznością niemiecki Ratiopharm Ulm. Spotkanie zakończyło się wynikiem 100:88. Dla wrocławian to dopiero drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Eurocup. Śląsk zamyka tabelę w grupie B. Koszykarze z Ulm plasują się na czwartej pozycji i są blisko awansu do fazy pucharowej. Wicemistrzowie Polski kolejne spotkanie w Eurocup rozegrają 16 stycznia z włoskim Aquila Basket Trento.

Koszykarze Śląska Wrocław zaskoczyli faworyta

Faworyt tego meczu był tylko jeden. Oczywiście mowa o zespole Ratiopharm Ulm, który przed spotkaniem we Wrocławiu miał bilans 8:5. Do tego pierwsze starcie zakończyło się zwycięstwem Niemców 108:103. Z drugiej strony boiska stanęli zawodnicy WKS Śląska Wrocław z bilansem 1:12. Jedyne dotychczasowe zwycięstwo miało miejsce w Turcji, gdzie wicemistrzowie Polski pokonali Turk Telekom

W środowy wieczór we Wrocławiu nie było widać różnicy klas. Gospodarze dzielnie walczyli z mistrzami Niemiec i odnieśli niespodziewane zwycięstwo. Od początku spotkania to podopieczni Jacka Winnickiego byli stroną wyraźnie lepszą. O ile pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:19, to w drugiej zdominowali graczy z Ulm i wygrali 31:18. Dzięki temu Śląsk schodził na przerwę przy prowadzeniu 52:37. Po zmianie stron utrzymał przewagę. W trzeciej kwarcie rywale nieco odrobili straty i wygrali 25:18. Ostatnie 10 minut toczyło się jednak pod dyktando gospodarzy. Ten fragment wygrali 30:26, a cały mecz 100:88, odnosząc drugie zwycięstwo w tegorocznym Eurocup. Najwięcej punktów rzucili: Dusan Miletić (19) i Artsiom Parakhouski (14).

WKS Śląsk Wrocław – Ratiopharm Ulm 100:88 (21:19, 31:18, 18:25, 30:26)

Za tydzień trudny wyjazd do Włoch

Dla wrocławian to dopiero drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Wicemistrzowie Polski już dawno stracili szansę na awans do fazy pucharowej. Kolejne spotkanie rozegrają 16 stycznia, gdy na wyjeździe zmierzą się z włoskim Aquila Basket Trento. Zdecydowanym faworytem będzie rywal, który ma bilans 6:8 i walczy o awans. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wygraną Trento 84:75.