Trefl Sopot – Ratiopharm Ulm 93:96. Szkoda straconej szansy

Strona głównaKoszykówkaTrefl Sopot – Ratiopharm Ulm 93:96. Szkoda straconej szansy

Mistrz Polski Trefl Sopot zadebiutował w rozgrywkach Eurocup. Polski zespół długo prowadził z niemieckim Ratiopharm Ulm. Wydawało się, że zmierza po zwycięstwo. Niestety w końcówce zaprzepaścił swoją szansę i rywale doprowadzili do dogrywki. W niej to Niemcy byli skuteczniejsi i od wygranej rozpoczęli tegoroczną kampanię. Szkoda, ponieważ podopieczni Żana Tabaka mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki.

Tak długo było tak dobrze. Niestety zakończyło się porażką

W środowy wieczór w Sopocie mieliśmy prawdziwe koszykarskie święto. Trefl Sopot debiutował w rozgrywkach Eurocup jako mistrz Polski. W premierowym meczu podejmował na własnym parkiecie niemiecki Ratiopharm Ulm. To goście byli faworytami bukmacherów. Początek meczu był jednak obiecujący w wykonaniu graczy prowadzonych przez Żana Tabaka. Sopocianie nakręcali się z każdą kolejną akcją i po pierwszej kwarcie prowadzili 32:23. Druga kwarta to już zdecydowanie lepsza gra rywali. Z drugiej strony koszykarze Trefla mieli duże problemy ze skutecznością i rzucili tylko dziewięć punktów. Mimo tego to oni schodzili na przerwę przy prowadzeniu 41:38

Po zmianie stron gra się wyrównała. Koszykarze Trefla Sopot wciąż zachowywali cenną przewagę. W pewnym momencie było to już 10 punktów. Przed ostatnim fragmentem meczu mistrzowie Polski prowadzili 62:55. Byli blisko sprawienia niespodzianki. Wydawało się, że w czwartej kwarcie mają wszystko pod kontrolą. Prowadzili już 77:69. Do końca zostało dosłownie kilka minut. Niestety wypuścili to. Mecz zakończył się 81:81 i doszło do dogrywki. W niej będący na fali koszykarze Ratiopharm Ulm byli skuteczniejsi i to oni wygrali 96:93 po bardzo emocjonującym meczu.

Trefl Sopot – Ratiopharm Ulm 93:96 (32:23, 9:15, 21:17, 19:26, d. 12:15)

Przed Treflem wyjazd do Włoch

W drugiej kolejce grupy A koszykarze Trefla Sopot zagrają na wyjeździe we Włoszech. Ich rywalem będzie zespół Aquila Basket Trento. Ten w pierwszej kolejce po walce przegrał 81:84 z faworyzowaną Gran Canarią. U siebie Włosi będą chcieli odnieść premiowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Takie same plany będą mieli podopieczni Żana Tabaka. Emocje są gwarantowane. Mecz ten zaplanowano na 2 października