STS KOD PROMOCYJNY

Świetne starty i polskie zwycięstwa na mityngu lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego 

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne starty i polskie zwycięstwa na mityngu lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego 

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Tradycyjnie w mityngu wzięli udział czołowi polscy lekkoatleci, którzy osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników i zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. Zwycięstwa odnieśli: Wojciech Nowicki, Anita Włodarczyk, Patryk Dobek, Ewa Swoboda i Natalia Kaczmarek.

Świetny występ polskich młociarzy

Kolejny świetny występ zanotowali polscy młociarze. Wśród Pań tradycyjnie wygrała Anita Włodarczyk, która w najlepszej próbie uzyskała 75.76 metra. Drugie miejsce zajęła Malwina Kopron z wynikiem 75.08, a na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Różańska z rezultatem 71.31. Na 5. miejscu uplasowała się Katarzyna Furmanek z 70.04. Najlepszy wynik na listach światowych osiągnął Wojciech Nowicki. W Chorzowie rzucił 81.58 i wygrał o ponad metr z Francuzem Quentinem Bigot. Trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek, który rzucił 79.62. Dalsze miejsca zajęli pozostali biało-czerwoni: 8. Marcin Wrotyński (72.71), 9. Tomasz Ratajczyk (70.78), 10. Dawid Piłat (70.20). 

Trzy polskie zwycięstwa w biegach

Na 400 metrów kobiet kolejne zwycięstwo odniosła Natalia Kaczmarek. Polka wygrała z wynikiem 50.40 i o 0,31 sekundy wyprzedziła słynną Amerykanką Allyson Felix. Trzecie miejsca w rywalizacji zajęła Justyna Święty-Ersetic z czasem 50.74. Miejsca pozostałych Polek to: 5. Iga Baumgart-Witan (51.33), 7. Małgorzata Hołub-Kowalik (52.06), 8. Kinga Gacka (52.47) i 9. Dominika Baćmaga (53.88). W sprincie kobiet wygrała Ewa Swoboda, która 100 metrów przebiegła w czasie 11.08. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Anna Kiełbasińska z czasem 11.22. Miejsca pozostałych Polek to: 7. Magdalena Stefanowicz (11.47), 8. Martyna Kotwiła (11.59), 9. Adriana Gąsior (11.72). 

Kapitalnym finiszem w biegu na 800 metrów popisał się Patryk Dobek. Nasz medalista olimpijski z Tokio rzutem na taśmę pokonał Francuza Benjamina Roberta o 0,04 sekundy. Kolejne miejsca biało-czerwonych to: 5. Mateusz Borkowski i 7. Kacper Lewalski. Robert Bryliński nie ukończył rywalizacji. 

Sofia Ennaoui z życiówką. Jak poszło pozostałym?

Z punktu widzenia polskich kibiców może cieszyć udany powrót po wielomiesięcznej przerwie Soffi Ennaoui. Polka w Chorzowie pobiła swój rekord życiowy na 800 metrów i z czasem 1:58.98 zajęła trzecie miejsce. Wygrała Etiopka Diribe Welteji. W biegu oglądaliśmy jeszcze kilka Polek, a ich miejsca to: 4. Anna Wielgosz, 5. Adrianna Czapla, 7. Angelika Sarna, 8. Margarita Koczanowa. Agata Kołakowska nie ukończyła biegu. Pia Skrzyszowska potwierdziła swoją wysoką dyspozycję w biegu na 100 metrów przez płotki, gdzie z czasem 12.73 zajęła drugie miejsce. Ponownie uległa Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Miejsca pozostałych Polek to: 6. Klaudia Siciarz, 7. Monika Kiepura, 8. Klaudia Wojtunik. 

W chodzie sportowym na dystansie mili drugie miejsce zajął Dawid Tomala, czyli nasz złoty medalista olimpijski na 50 kilometrów. Tuż poza podium znalazł się Artur Brzozowski. Miejsca pozostałych Polaków to: 6. Rafał Sikora, 7. Rafał Augustyn, 8. Jakub Jelonek. Drugie miejsce zajął również Damian Czykier w biegu na 100 metrów przez płotki. W finale wystartowali również: 5. Jakub Szymański, 6. Michał Sierocki, 6. Jakub Bujak i 8. Krystian Siniło. Na najniższym stopniu podium w pchnięciu kulą rywalizację ukończył Konrad Bukowiecki. Miejsca pozostałych Polaków to: 5. Michał Haratyk, 7. Jakub Szyszkowski, 10. Piotr Goździewicz. 

Polacy startowali również w innych konkurencjach. Poniżej przedstawiono ich miejsca: 

  • skok w dal kobiet: 5. Anna Matuszewicz, 7. Roksana Jędraszak; 
  • bieg na 100 metrów mężczyzn: 4. Adrian Brzeziński, 5. Dominik Kopeć, 6. Patryk Wykrota, 7. Mateusz Siuda, 8. Patryk Krupa, 9. Adam Burda;
  • bieg na 400 metrów mężczyzn: 4. Karol Zalewski, 5. Kajetan Duszyński, 7. Mateusz Rzeźniczak, 8. Dariusz Kowaluk, 9. Patryk Grzegorzewicz;
  • skok o tyczce mężczyzn: 5. Piotr Lisek, 9. Robert Sobera, 10. Paweł Wojciechowski, 11. Michał Gawenda.
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...