STS KOD PROMOCYJNY

Świetne starty i polskie zwycięstwa na mityngu lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego 

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne starty i polskie zwycięstwa na mityngu lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego 

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Tradycyjnie w mityngu wzięli udział czołowi polscy lekkoatleci, którzy osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników i zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. Zwycięstwa odnieśli: Wojciech Nowicki, Anita Włodarczyk, Patryk Dobek, Ewa Swoboda i Natalia Kaczmarek.

Świetny występ polskich młociarzy

Kolejny świetny występ zanotowali polscy młociarze. Wśród Pań tradycyjnie wygrała Anita Włodarczyk, która w najlepszej próbie uzyskała 75.76 metra. Drugie miejsce zajęła Malwina Kopron z wynikiem 75.08, a na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Różańska z rezultatem 71.31. Na 5. miejscu uplasowała się Katarzyna Furmanek z 70.04. Najlepszy wynik na listach światowych osiągnął Wojciech Nowicki. W Chorzowie rzucił 81.58 i wygrał o ponad metr z Francuzem Quentinem Bigot. Trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek, który rzucił 79.62. Dalsze miejsca zajęli pozostali biało-czerwoni: 8. Marcin Wrotyński (72.71), 9. Tomasz Ratajczyk (70.78), 10. Dawid Piłat (70.20). 

Trzy polskie zwycięstwa w biegach

Na 400 metrów kobiet kolejne zwycięstwo odniosła Natalia Kaczmarek. Polka wygrała z wynikiem 50.40 i o 0,31 sekundy wyprzedziła słynną Amerykanką Allyson Felix. Trzecie miejsca w rywalizacji zajęła Justyna Święty-Ersetic z czasem 50.74. Miejsca pozostałych Polek to: 5. Iga Baumgart-Witan (51.33), 7. Małgorzata Hołub-Kowalik (52.06), 8. Kinga Gacka (52.47) i 9. Dominika Baćmaga (53.88). W sprincie kobiet wygrała Ewa Swoboda, która 100 metrów przebiegła w czasie 11.08. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Anna Kiełbasińska z czasem 11.22. Miejsca pozostałych Polek to: 7. Magdalena Stefanowicz (11.47), 8. Martyna Kotwiła (11.59), 9. Adriana Gąsior (11.72). 

Kapitalnym finiszem w biegu na 800 metrów popisał się Patryk Dobek. Nasz medalista olimpijski z Tokio rzutem na taśmę pokonał Francuza Benjamina Roberta o 0,04 sekundy. Kolejne miejsca biało-czerwonych to: 5. Mateusz Borkowski i 7. Kacper Lewalski. Robert Bryliński nie ukończył rywalizacji. 

Sofia Ennaoui z życiówką. Jak poszło pozostałym?

Z punktu widzenia polskich kibiców może cieszyć udany powrót po wielomiesięcznej przerwie Soffi Ennaoui. Polka w Chorzowie pobiła swój rekord życiowy na 800 metrów i z czasem 1:58.98 zajęła trzecie miejsce. Wygrała Etiopka Diribe Welteji. W biegu oglądaliśmy jeszcze kilka Polek, a ich miejsca to: 4. Anna Wielgosz, 5. Adrianna Czapla, 7. Angelika Sarna, 8. Margarita Koczanowa. Agata Kołakowska nie ukończyła biegu. Pia Skrzyszowska potwierdziła swoją wysoką dyspozycję w biegu na 100 metrów przez płotki, gdzie z czasem 12.73 zajęła drugie miejsce. Ponownie uległa Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Miejsca pozostałych Polek to: 6. Klaudia Siciarz, 7. Monika Kiepura, 8. Klaudia Wojtunik. 

W chodzie sportowym na dystansie mili drugie miejsce zajął Dawid Tomala, czyli nasz złoty medalista olimpijski na 50 kilometrów. Tuż poza podium znalazł się Artur Brzozowski. Miejsca pozostałych Polaków to: 6. Rafał Sikora, 7. Rafał Augustyn, 8. Jakub Jelonek. Drugie miejsce zajął również Damian Czykier w biegu na 100 metrów przez płotki. W finale wystartowali również: 5. Jakub Szymański, 6. Michał Sierocki, 6. Jakub Bujak i 8. Krystian Siniło. Na najniższym stopniu podium w pchnięciu kulą rywalizację ukończył Konrad Bukowiecki. Miejsca pozostałych Polaków to: 5. Michał Haratyk, 7. Jakub Szyszkowski, 10. Piotr Goździewicz. 

Polacy startowali również w innych konkurencjach. Poniżej przedstawiono ich miejsca: 

  • skok w dal kobiet: 5. Anna Matuszewicz, 7. Roksana Jędraszak; 
  • bieg na 100 metrów mężczyzn: 4. Adrian Brzeziński, 5. Dominik Kopeć, 6. Patryk Wykrota, 7. Mateusz Siuda, 8. Patryk Krupa, 9. Adam Burda;
  • bieg na 400 metrów mężczyzn: 4. Karol Zalewski, 5. Kajetan Duszyński, 7. Mateusz Rzeźniczak, 8. Dariusz Kowaluk, 9. Patryk Grzegorzewicz;
  • skok o tyczce mężczyzn: 5. Piotr Lisek, 9. Robert Sobera, 10. Paweł Wojciechowski, 11. Michał Gawenda.
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Druga edycja rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...