STS KOD PROMOCYJNY

Memoriał Kamili Skolimowskiej z rangą Diamentowej Ligi! Historia pisze się na naszych oczach

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaLekkoatletykaMemoriał Kamili Skolimowskiej z rangą Diamentowej Ligi! Historia pisze się na naszych...

Po raz pierwszy w historii polskiej lekkoatletyki w naszym kraju zostanie rozegrany mityng lekkoatletyczny zaliczany do cyklu Diamentowej Ligi. To historyczny dzień, a rangę tę otrzymał Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej organizowany dla upamiętnienia naszej tragicznie zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w kalendarzu Diamentowej Ligi World Athletics zastąpi dwa usunięte z niego mityngi w Chinach. 

Pierwszy raz w historii

Mityng lekkoatletyczny Diamentowej Ligi odbędzie się w Polsce po raz pierwszy w historii. To ogromne wyróżnienie dla polskiej lekkoatletyki oraz organizatorów wydarzenia, które co roku gromadzi tysiące kibiców na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Najlepszym dotychczasowym wynikiem jest 40 tysięcy kibiców w 2018 roku, jednak możliwe, że tym razem frekwencja będzie jeszcze wyższa. Ze względu na wzrost rangi mityngu Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, na starcie powinniśmy oglądać wiele światowych gwiazd. Dyrektorem sportowym zawodów będzie Piotr Małachowski, który przed laty wybitnie rzucał dyskiem. 

Nieoczekiwana wiadomość

Już po starcie sezonu lekkoatletycznego nic nie wskazywało na to, że polski mityng może otrzymać rangę Diamentowej Ligi. W związku wiadomość o tym była prawdziwą sensacją. Wszystko dlatego, że z cyklu wyłączono dwa chińskie mityngi. Powodem takiej decyzji były obostrzenia pandemiczne, a zawody planowane w Chinach zostały odwołane. Władzom World Athletics nie pozostało nic innego, jak znaleźć zastępstwo dla tych mityngów. Na tym skorzystali organizatorzy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, którzy trzymali rękę na pulsie. 

Mityng zostanie rozegrany szybciej niż zakładano

Chęć wykorzystania danej szansy wiąże się z tym, że mityng będzie musiał odbyć się szybciej, niż pierwotnie planowano. Pierwszą datą był 4 września, jednak już wiemy, że zawody rozegrane zostaną szybciej. Wszystko z powodu napiętego terminarzu lekkoatletycznego w tym roku. Niedługo powinniśmy poznać nowy termin polskiego mityngu Diamentowej Ligi. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...