Natalia Kaczmarek kontynuuje znakomite występy w tym sezonie. W niedzielę w Olsztynie pobiegła najszybciej w historii polskiej lekkoatletyki na 500 metrów. Ten nietypowy dystans rozegrano podczas 3. Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego. Natalia Kaczmarek uzyskała czas 1:07.18 i o blisko 1,5 sekundy pobiła dotychczasowy wynik Aleksandry Gaworskiej. Ponadto wynik Kaczmarek to dziewiąty rezultat w historii na świecie.
Swoje starty w Olsztynie wygrali również m.in.: Marika Popowicz-Drapała, Karol Zalewski, Adrianna Janowicz-Półtorak, Angelika Sarna, Michał Haratyk czy też Cyprian Mrzygłód.
Świetny bieg i rekord Natalii Kaczmarek
Bez dwóch zdań największą gwiazdą 3. Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie była Natalia Kaczmarek, czyli wicemistrzyni świata na 400 metrów z Budapesztu. Tym razem startowała na nietypowym dla siebie dystansie 500 metrów. Polka wygrała konkurencję z czasem 1:07.18. Dzięki o ponad 1,5 sekundy poprawiła najlepszy wynik w historii Polski. Dotychczasowy rekord odebrała Aleksandrze Gaworskiej. To także dziewiąty wynik na świecie w historii. Za zwycięstwo Polka otrzymała 50-gramową sztabkę złota od jednego ze sponsorów imprezy.
Cenne zwycięstwa biało-czerwonych w Olsztynie
W zawodach w Olsztynie wystartowało wielu czołowych polskich lekkoatletów, którzy uzyskali cenne rezultaty. W biegu na 200 metrów najlepsza okazała się Marika Popowicz-Drapała. Dystans o połowę krótszy padł łupem Krystsiny Tsimanouskayi. Na 300 metrów wśród kobiet wygrała Adrianna Janowicz-Półtorak, a u panów Karol Zalewski, czyli jeden z wychowanków trenera Zbigniewa Ludwichowskiego. Ciekawie przebiegała rywalizacja na 800 metrów kobiet, którą wygrała Angelika Sarna. Ostatecznie z dość wyraźną przewagą wyprzedziła Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką.
Po raz kolejny w tym sezonie barierę 80 metrów w rzucie oszczepem przekroczył Cyprian Mrzygłód. W Olsztynie wygrał z wynikiem 81.46. W pchnięciu kulą najlepszy okazał się Michał Haratyk, który o 25 centymetrów pokonał Konrada Bukowieckiego. Zwycięstwa odnieśli również: Julia Koralewska (3000 m), Wiktor Kujawa (3000 m), Marcelina Witek (rzut oszczepem), Ernest Jarosiewicz (150 m), Magdalena Bokun (skok w dal) i Dominik Kopeć (100 m). Drugie miejsce na 600 metrów zajął Filip Ostrowski, który musiał uznać wyższość Hiszpana Javiera Mirona.