STS KOD PROMOCYJNY

Arabia ciekawym kierunkiem. Zagraniczne transfery polskich zawodników (#3)

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąArabia ciekawym kierunkiem. Zagraniczne transfery polskich zawodników (#3)

Okno transferowe nadal trwa. Polscy zawodnicy zmieniają klubową przynależność i szukają szczęścia w innych miejscach na świecie. Kto w ostatnim tygodniu zdecydował się zmienić pracodawcę?

W końcu potwierdzenie

Najświeższym oficjalnym komunikatem jest podpisanie umowy przez Abha Club z Grzegorzem Krychowiakiem. Wielkokrotny reprezentant Polski zostaje więc w Arabii Saudyjskiej. W dodatku będzie pracował w klubie z innym Polakiem.

Mowa oczywiście o byłym selekcjonerze reprezentacji Polski, Czesławem Michniewiczem. Dość długo czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie tego ruchu. Ostatecznie jednak udało się potwierdzić jego transfer.

Dla reprezentanta Polski będzie to ciekawe doświadczenie. Ponownie będzie mógł stanąć naprzeciw najlepszych zawodników na świecie. Wielu z nich, choćby Karim Benzema czy Cristiano Ronaldo zawitało do Arabii Saudyjskiej.


Czytaj także: Duże nazwiska w grze. Zagraniczne transfery polskich zawodników (#2)


Kolejna zmiana

Podobnie jak Krychowiak na transfer wewnątrz ligi zdecydował się Dariusz Formella. Były gracz Lecha Poznań, Arki Gdynia czy Rakowa Częstochowa od czterech lat rywalizuje na boiskach w Stanach Zjednoczonych.

Polak zdecydował się zmienić pracodawcę. Po Sacramento Republic i Oakland Roots przyszła pora na grę w Phoenix Rising. Aklimatyzacja w nowym zespole przebiegła bardzo szybko. W nowym zespole zagrał już w pierwszym spotkaniu nowego zespołu.

Jego Phoenix Rising wygrało 2:0 z Monterey Bay FC. Owszem, pomocnik zadebiutował jednak na murawie zameldował się dopiero pod koniec drugiej połowy.

Kierunek na Włochy

Ostatnie dni to jednak nie tylko potwierdzanie kolejnych transferów, ale również plotki z nimi związane. Zgodnie z nimi ruch z polskimi graczami najmocniej widoczny będzie we Włoszech. Wylądować tam ma jeden zawodnik. Inny za to ma wyjechać z Włoch

Pierwszy to Kamil Grabara. Bramkarz FC Kopenhagi znalazł się w orbicie zainteresowań Fiorentiny. Bramkarz jest chwalony za swoje ostatnie występy. Prezentuje równą formę, co nie uszło uwadze włoskiego klubu.

Z Genoii ma za to odejść Bartosz Bereszyński. Obrońca ostatnie pół roku co prawda spędził w Neapolu. Wrócił jednak do Sampdorii, z której do mistrza Włoch był wypożyczony. Teraz, zgodnie z medialnymi doniesieniami ma trafić do Arabii Saudyjskiej. Czy podąży ścieżką Krychowiaka? Czas pokaże.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...