Kolejny słaby mecz Polek. Piąta porażka w eliminacjach

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekKolejny słaby mecz Polek. Piąta porażka w eliminacjach

Niestety nie było przełamania Polek w eliminacjach do mistrzostw Europy w piłce nożnej. Biało-czerwone przegrały piąte spotkanie z rzędu. Tym razem na wyjeździe uległy Austriaczkom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Pod koniec meczu honorowe trafienie dla Polski zanotowała Natalia Padilla. Już teraz wiemy, że nasza reprezentacja zajmie ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej. Ostatnie spotkanie rozegra we wtorek, gdy przed własną publicznością podejmie Islandię.

Polki wciąż szukają przełamania

Przed rozpoczęciem piątkowego meczu w Altach zdecydowanymi faworytkami były gospodynie. Wszystko dlatego, że w kwietniu w Polsce wygrały z naszą drużyną 3:1. Liczyliśmy jednak na to, że podopieczne Niny Patalon na wyjeździe zagrają lepiej i powalczą o jakikolwiek dorobek punktowy. Niestety tak się nie stało. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Austriaczek. Widać było, że są lepiej dysponowane. Udokumentowały to w 37. minucie, gdy do siatki trafiła Celina Degen, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0

Na drugie trafienie czekaliśmy do 71. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisała się Eileen Campbell i Polki znalazły się w bardzo trudnym położeniu. Trzy minuty później było już 3:0. W wyniku niefortunnej interwencji do własnej bramki piłkę skierowała Sylwia Matysik. Polki stać było na honorowe trafienie. W 79. minucie sytuację wykorzystała Natalia Padilla, dzięki czemu zmniejszyła rozmiary porażki. Niestety podopieczne Niny Patalon są już pewne zajęcia ostatniego miejsca w grupie 4 dywizji A.

Austria – Polska 3:1 (1:0)

Mecz z Islandią na zakończenie zmagań grupowych

Polkom do zakończenia rywalizacji w grupie pozostało już tylko jedno spotkanie. We wtorek 16 lipca podejmą u siebie Islandki w meczu o honor. Powalczą o pierwsze punkty w tym cyklu. Zadanie nie będzie łatwe. Biało-czerwone starciem z Islandkami rozpoczęły eliminacje i przegrały na wyjeździe 0:3. Teraz z pewnością będą chciały zmazać tą plamą i dać trochę radości swoim kibicom. Spotkanie odbędzie się w Sosnowcu.