Polki słabsze od Austriaczek. Druga porażka w Lidze Narodów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolki słabsze od Austriaczek. Druga porażka w Lidze Narodów

Polki doznały drugiej porażki w swoim debiucie w dywizji A Ligi Narodów, która ma jednocześnie rangę eliminacji do mistrzostw Europy. Podopieczne Niny Patalon w Gdyni uległy 1:3 Austriaczkom. Wynik ten sprawia, że ewentualny awans na EURO 2025 znacznie się oddala. Honorowe trafienie dla reprezentacji Polski zanotowała Ewelina Kamczyk. Niestety na przestrzeni całego meczu lepsze były rywalki i to one cieszą się z trzech punktów. Kolejny mecz biało-czerwone rozegrają pod koniec maja w Niemczech.

Piękny gol Kamczyk to za mało do pokonania Austriaczek

Reprezentantki Polski w piłce nożnej do wtorkowego meczu w Gdyni podchodziły z chęcią rehabilitacji. Wszystko dlatego, ze kilka dni wcześniej przegrały aż 0:3 na Islandii. Przed własną publicznością chciały powalczyć o pierwsze punkty w dywizji A Ligi Narodów i eliminacji mistrzostw Europy 2025 jednocześnie. Zadanie nie było łatwe, ponieważ po drugiej stronie boiska stanęły wyżej notowane w rankingu FIFA Austriaczki.

Mecz rozpoczął się lepiej dla rywalek. Austriaczki wyszły na prowadzenie pod koniec pierwszego kwadransa. Na listę strzelców wpisała się Sarah Puntigam, która wykorzystała błąd naszej defensywy. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a Polki najlepszą okazję miały w 41. minucie. Niestety Natalia Padilla Bidas trafiła wprost w bramkarkę rywalek. W drugiej połowie mecz się otworzył. W 55. minucie do wyrównania doprowadziła Ewelina Kamczyk, która popisała się pięknym uderzeniem z ponad 20 metrów.

Szkoda, że później biało-czerwone nie poszły za ciosem. Choć miały kilka sytuacji, to jednak bramki strzelały już tylko Austriaczki. W 66. minucie było 1:2 po trafieniu Lilli Purtscheller. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustaliła Eileen Campbell.

Polska – Austria 1:3 (0:1)

Kolejny mecz eliminacyjny pod koniec maja

Nina Patalon z pewnością ma trudny orzech do zgryzienia. Polki słabo rozpoczęły ten cykl eliminacyjny i po dwóch kolejkach zamykają stawkę w grupie 4. Na zakończenie pierwszej rundy spotkań zmierzą się na wyjeździe z najmocniejszą drużyną w grupie, czyli Niemkami. Spotkanie to zaplanowano w Niemczech na 31 maja. Później rozegrana zostanie runda rewanżowa. W tym roku eliminacje mistrzostw Europy 2025 mają rangę Ligi Narodów i odwrotnie.