STS KOD PROMOCYJNY

Grzegorz Krychowiak pozostanie w Arabii Saudyjskiej. Zagra w Abha Club

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGrzegorz Krychowiak pozostanie w Arabii Saudyjskiej. Zagra w Abha Club

Doświadczony reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak podpisał kontrakt z Abha Club. Tym samym pozostanie w Arabii Saudyjskiej na kolejny rok. Jego trenerem w nowym klubie będzie były selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. W ubiegłym sezonie Krychowiak grał w Al-Shabab. Polski pomocnik związał się z Abha Club umową do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Kolejny rok w Arabii Saudyjskiej 

Grzegorz Krychowiak do Arabii Saudyjskiej trafił w poprzednim sezonie. Wówczas rosyjski FK Krasnodar zamienił na Al-Shabab, z którym walczył o najwyższe cele w lidze. Polak grał na tyle dobrze, że mógł pozostać w tym zespole na kolejny sezon. Ostatecznie zdecydował się na zmiany. Pozostał w lidze Arabii Saudyjskiej, jednak teraz będzie bronił barw Abha Club. Wydaje się, że to zespół o nieco mniejszym potencjale niż Al-Shabab. 

Polski pomocnik trafia pod skrzydła dobrze znanego sobie trenera. Wszystko dlatego, że nadchodzącym sezonie trenerem Abha Club będzie Czesław Michniewicz. Obaj współpracowali już w reprezentacji Polski, z którą dotarli do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. Grzegorz Krychowiak był jednym z kluczowych zawodników w kadrze Michniewicza i z pewnością były selekcjoner liczy na to, że podobnie będzie w Abha Club. Polski pomocnik z nowym klubem związał się z rocznym kontraktem, jednak w kontrakcie zawarto opcję przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. 

Czy wróci do reprezentacji Polski?

Odkąd nowym trenerem reprezentacji Polski jest Fernando Santos, to Grzegorz Krychowiak stracił miejsce w kadrze. Regularnie jest pomijany przy powołaniach, mimo tego, że Polacy grają znacznie poniżej swoich możliwości. Doświadczony 33-letni pomocnik z pewnością wciąż liczy na to, że wróci do gry z orzełkiem na piersi. Dobre występy w nadchodzącym sezonie ligi Arabii Saudyjskiej w barwach Abha Club mogą mu w tym pomóc. Rozgrywki ligowe startują już 11 sierpnia. Abha Club w pierwszym meczu zagra z Al Hilal. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...