El. LKE: Lech wygrywa, Legia jedzie na rewanż do Wiednia z deficytem

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaPiłka nożnaEl. LKE: Lech wygrywa, Legia jedzie na rewanż do Wiednia z deficytem

Polskie drużyny miały zmienne szczęście w swoich czwartkowych meczach w europejskich pucharach. Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Austrią Wiedeń 1:2. Nieco lepiej zaprezentował się Lech Poznań, który pokonał Spartak Trnawa 2:1. Rewanże już w następny czwartek (17.08).

Błędy zawodników i sędziego w Warszawie

Legia Warszawa może czuć lekki niedosyt. Pierwszy gol dla gości został właściwie sprezentowany przez obronę wicemistrzów Polski. Błąd wykorzystał Muharem Husković, który skierował piłkę do bramki po podaniu Dominika Fitza.

W dalszej fazie gry Legia próbowała szybko odrobić straty, jednak szwankowała skuteczność. Gospodarzom należał się także rzut karny za faul na Pawle Wszołku, jednak nie dostrzegł go arbiter, Francuz Pierre Gaillouste.

Po przerwie Husković zdobył drugiego gola po świetnym dośrodkowaniu Manuela Polstera. W końcówce spotkania drużyna z Austrii miała także stuprocentową sytuację na trzecią bramkę, jednak świetnie spisał sie Kacper Tobiasz, który wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem rywali. Chwilę później „Legionistom” udało się nawiązać kontakt z Austriakami – na listę strzelców wpisał się Ernest Muci.

Legia Warszawa (Polska) – Austria Wiedeń (Austria) 1:2 (0:1)

Muci 87′ – Husković 11′, 56′

W Poznaniu górą „Kolejorz”

Lepszy wynik na własnym boisku osiągnął Lech Poznań, który mierzył się ze Spartakiem Trnawa (Słowacja). Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Bułgarskiej nie oglądali goli w pierwszej połowie. Chwilę po wznowieniu gry Filip Marchwiński wykorzystał świetne dośrodkowanie Joela Pereiry i otworzył wynik.

Kilkanaście minut później strzelec pierwszego gola rozegrał świetną dwójkową akcję z Kristofferem Velde i Norweg podwyższył na 2:0. Kiedy wydawało się, że „Kolejorz” pojedzie na Słowację z solidną zaliczką, w końcówce meczu po zamieszaniu w polu karnym kontaktowego gola dla Spartaka zdobył Lukas Stetina. Mimo tego Lech Poznań pozostaje faworytem do awansu do IV rundy eliminacji.

Lech Poznań (Polska) – Spartak Trnawa (Słowacja) 2:1 (0:0)

Marchwiński 46′, Velde 63′ – Stetina 87

Gdzie i kiedy rewanże?

Mecze rewanżowe naszych wszystkich pucharowiczów odbędą się w następny czwartek – 17 sierpnia. O 18:00 Pogoń Szczecin zagra o zachowanie honoru z Gentem. Swój mecz w Wiedniu Legia rozpocznie godzinę później, a na 20:00 zaplanowano początek gry o awans w Trnawie.