Lech Poznań bliżej III rundy kwalifikacji LKE. Pewna wygrana z Żalgirisem

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaLech Poznań bliżej III rundy kwalifikacji LKE. Pewna wygrana z Żalgirisem

Zawodnicy Lecha Poznań bez większych problemów wygrali 3:1 z Żalgirisem Kowno z Litwy i zbliżyli się do awansu do III rudny kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Kluczowa okazała się pierwsza połowa, w której poznaniacy zagrali koncertowo i zdobyli trzy bramki. Po przerwie wyraźnie spuścili z tonu, jednak pozwoliło im to na pewne zwycięstwo 3:1. Za tydzień w Kownie powinni potwierdzić swoją przewagę i awansować do kolejnej rundy. Bramki dla Lecha zdobyli: Dino Hotić, Antonio Milić i Radosław Murawski.

Świetna gra i trzy bramki do przerwy

Od początku meczu Kolejorz wyglądał bardzo dobrze. Zawodnicy Lecha Poznań nie chcieli nic zostawiać przypadkowi i szybko wzięli się za strzelanie. Pierwsza bramka padła już w 11. minucie gry, a jej autorem był Dino Hotić, który popisał się dobrym uderzeniem głową. Później gospodarze tworzyli kolejne okazje, jednak momentami brakowało im skuteczności. Ta przyszła w 41. minucie, gdy gola na 2:0 strzelił Antonio Milić, który dobrze odnalazł się w polu karnym. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę na 3:0 zdobył Radosław Murawski, który popisał się świetnym strzałem z dystansu. Do przerwy było 3:0.

Spokojne drugie 45 minut

Po zmianie stron podopieczni Johna van den Broma wyraźnie spuścili z tonu. Nie forsowali już tempa gry. Z drugiej strony Litwini również nie byli w stanie tworzyć zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Przełomowa okazała się 57. minuta. Wówczas Anton Fase zdecydował się na strzał z dystansu. Filip Bednarek nie dał rady go obronić i gracze Żalgirisu strzelili swojego pierwszego gola. Później gra się wyrównała, jednak z obu stron brakowało konkretów. Ostatecznie Lech spokojnie dowiózł bezpieczne prowadzenie do końcowego gwizdka i jest zdecydowanym faworytem do awansu do III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Wystarczy za tydzień potwierdzić swoją przewagę w Kownie. Poznaniacy na Litwę pojadą ze sporą zaliczką. Mecz w Poznaniu oglądało z trybun ponad 26 tysięcy kibiców.

Lech Poznań – Żalgiris Kowno 3:1 (3:0)