Lewandowski trafił z Napoli. Dobry wynik Barcelony przed rewanżem

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski trafił z Napoli. Dobry wynik Barcelony przed rewanżem

Robert Lewandowski kontynuuje swoją strzelecką serię. Tym razem trafił w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko SSC Napoli. Polak otworzył wynik wyjazdowego meczu FC Barcelony, popisują się precyzyjnym uderzeniem z pola karnego. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, jednak remis to korzystny wynik dla mistrzów Hiszpanii. Będą faworytami rewanżu rozgrywanego przed własną publicznością.

Serie strzelecka Lewandowskiego trwa

Po kilku trudniejszych tygodniach Robert Lewandowski wydaje się wracać na właściwe tory. Zaczął strzelać z dużą regularnością. Przed meczem z Napoli miał serię trzech meczów z bramką, w tym dublet w ostatniej kolejce ligowej przeciwko Celcie Vigo. W spotkaniu z mistrzami Włoch ją podtrzymał i należał do wyróżniających się graczy na boisku. Od początku meczu w Neapolu lepsze wrażenie sprawiała Barcelona. Miała więcej z gry. W pierwszej połowie polski napastnik miał jedną dobrą sytuację, jednak jego strzał instynktownie obronił Alex Meret

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Wynik otworzył nie kto inny jak Robert Lewandowski. W 60. minucie Polak otrzymał podanie od Pedriego, minął obrońcę i płaskim strzałem z pola karnego pokonał bezradnego bramkarza neapolitańczyków. Niestety Barcelona nie utrzymała prowadzenia do końca. Kwadrans później do wyrównania doprowadził Victor Osimhen. Do końca meczu bramek już nie oglądaliśmy. Robert Lewandowski grał pełne 90 minut i był bardzo aktywny w poszukiwaniu okazji strzeleckich

Barcelona faworytem do awansu

Wyjazdowy remis 1:1 sprawia, że to FC Barcelona jest faworytem do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W meczu z Napoli Robert Lewandowski zdobył dopiero drugą bramkę w obecnych rozgrywkach. Po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w grupowym meczu z Antwerpią, który miał miejsce we wrześniu. Liczymy na to, że kapitan reprezentacji Polski odblokował się na dobre i w kolejnych meczach potwierdzi swoją skuteczność. Z pewnością przełoży się to na jego grę w barwach narodowych w kluczowych meczach barażowych o awans na mistrzostwa Europy.