Lewandowski trafił z Realem Valladolid. Przekonujące zwycięstwo FC Barcelony

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski trafił z Realem Valladolid. Przekonujące zwycięstwo FC Barcelony

Robert Lewandowski kontynuuje strzelecką passę w La Liga. Napastnik trafił w domowym meczu FC Barcelony z Realem Valladolid. Do tego dołożył asystę, a jego zespół wygrał aż 7:0. To najwyższe zwycięstwo Blaugrany od 2016 roku. Dla Lewandowskiego to czwarty gol w tym sezonie. Pozostaje liderem strzelców. Bohaterem meczu był Brazylijczyk Raphinha, który strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty.

Festiwal strzelecki Katalończyków

Przed rozpoczęciem meczu FC Barcelona – Real Valladolid faworyt był jeden. Oczywiście mowa o gospodarzach. Na boisku dość szybko udokumentowali swoją przewagę. W 20. minucie do siatki trafił Raphinha. Cztery minuty później było już 2:0. Piłkę dograł Lamine Yamal, a Robert Lewandowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie. Przed przerwą na 3:0 po rzucie rożnym trafił Jules Kounde.

Po zmianie stron gospodarze nie odpuszczali. W 64. minucie drugą bramkę zdobył Raphinha, a asystę zanotował Lewandowski. Po kilku kolejnych minutach Brazylijczyk miał skompletowanego hattricka, gdy wykorzystał dogranie Yamala. Później Raphinha już tylko podawał. Do swojego dorobku dopisał dwie asysty przy golach Daniego Olmo i Ferrana Torresa. FC Barcelona wygrała 7:0. Real Valladolid ani przez moment jej nie zagroził. Dla zespołu z Katalonii to najwyższa wygrana w lidze od 2016 roku, gdy wygrał 8:0 z Deportivo La Coruna.

Dobra forma Lewego na początku sezonu

Ubiegły sezon nie był najlepszy w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. W ten jednak wszedł znakomicie. Po czterech meczach ma już cztery gole i jest liderem klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Strzelanie rozpoczął już w pierwszej kolejce, gdy dwukrotnie trafił przeciwko Valencii. Później strzelił z Athletikiem Bilbao. W domowym starciu z Realem Valladolid dołożył czwarte trafienie i utrzymuje się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Dobra forma Roberta Lewandowskiego to świetny prognostyk przed najbliższymi meczami reprezentacji Polski. Biało-czerwoni w ramach Ligi Narodów zagrają na wyjazdach ze Szkocją i Chorwacją