Mariusz Stępiński z bramką i Superpucharem Cypru

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąMariusz Stępiński z bramką i Superpucharem Cypru

Mariusz Stępiński rozpoczął sezon od zdobycia Superpucharu Cypru w barwach Arisu Limassol. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie przeciwko Omonii Nikozja i w doliczonym czasie gry wpisał się na listę strzelców. Jego drużyna wygrała 2:0. Dla Mariusza Stępińskiego to trzeci sezon z rzędu, który rozpoczyna na Cyprze. W ubiegłym roku leczył poważną kontuzję, jednak teraz chce ponownie być kluczową postacią Arisu w walce o mistrzostwo Cypru oraz w europejskich pucharach.

Zdobycie Superpucharu przypieczętował bramką

Starcie o trofeum pomiędzy Arisem Limassol i Omonią Nikozja odbyło się w piątek 21 lipca. W ten sposób zainaugurowano sezon 2023/24 na Cyprze. Mariusz Stępiński wyszedł w pierwszym składzie Arisu i rozegrał całe spotkanie. Zagrał dobrze i bardzo przyczynił się do tego, że jego drużyna wywalczyła Superpuchar Cypru. Przez cały mecz optyczną przewagę miała Omonia Nikozja, jednak to Aris był skuteczniejszy. W 21. minucie zespół z Limassolu wyszedł na prowadzenie za sprawą Mihlali Mayambeli z Republiki Południowej Afryki. Do przerwy było 1:0.

W drugiej połowie zespół Arisu umiejętnie odpierał ataki Nikozji i wiele wskazywało na to, że mecze zakończy się wynikiem 1:0. Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:0 zdobył Mariusz Stępiński. Tym samym ustalił wynik meczu na 2:0. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i gracze Arisu Limassol mogli cieszyć się z wywalczenia Superpucharu Cypru. W ubiegłym sezonie zespół ten po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo krau.

Aris Limassol – Omonia Nikozja 2:0 (1:0)

Mariusz Stępiński chce się odbudować

W tym sezonie Mariusz Stępiński będzie walczył o odbudowanie formy. Dwa lata temu doskonale rozpoczął swoją przygodę z Arisem i strzelał z dużą regularnością. Niestety w ubiegłym sezonie przyszła poważna kontuzja, która na wiele miesięcy wyeliminowała go z gry. Teraz polski napastnik wraca do formy i rozpoczął najlepiej, jak mógł, bo od strzelenia gola i wywalczenia trofeum. W przeszłości Mariusz Stępiński grał m.in. w: Chievo Werona, Hellas Werona oraz FC Nantes.