Męczarnie Polaków i zwycięstwo 2:0 z Maltą na Mistrzostwach Europy u-19

Strona głównaPiłka nożnaMęczarnie Polaków i zwycięstwo 2:0 z Maltą na Mistrzostwach Europy u-19

Reprezentanci Polski do lat 19. w piłce nożnej pokonali 2:0 Maltę w drugim meczu grupowym na Mistrzostwach Europy. Mecz długo nie układał się po myśli biało-czerwonych, którzy mieli spore trudności w starciu z niżej notowanym rywalem. Ostatecznie po bramkach Igora Strzałka i Tomasza Pieńko podopieczni Marcina Brosza wygrali 2:0 i zachowali szansę na awans do półfinału. Kluczowe będzie niedzielne starcie z Włochami, które Polacy muszą wygrać.

Czerwona kartka i bezbramkowy remis do przerwy

Z pewnością nie tak początek meczu wyobrażał sobie Marcin Brosz. Polacy byli zdecydowanymi faworytami meczu z Maltą, jednak na boisku nie było tego widać. Gra była wyrównana, a już w 22. minucie z boiska wyleciał Wiktor Matyjewicz. Polak otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji zobaczył czerwień. Zawodnicy z Malty zaczęli przejmować inicjatywę i stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Oliwiera Zycha. Do przerwy jednak utrzymywał się bezbramkowy remis

Dwa gole i wymęczone zwycięstwo z Maltą

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Polacy mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ w jednej z akcji Alfie Bridgman nie trafił do pustej bramki. W 59. minucie grający w osłabieniu biało-czerwoni w końcu stworzyli zagrożenie. W polu karnym dobrze zachował się Igor Strzałek, który wypracował pozycję do uderzenia i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Było 1:0. Chwilę później układ sił na boisku się wyrównał, gdy w 61. minucie gry z czerwoną kartką wyleciał Dylan Scicluna. Podziałało to korzystnie na grę Polaków. Poszli za ciosem i w 81. minucie bramkę na 2:0 zdobył Tomasz Pieńko. Do końca biało-czerwoni próbowali zdobyć kolejne bramki, jednak to się nie udało.

Malta U-19 – Polska U-19 0:2 (0:0)

Z Włochami o awans do półfinału

Dwubramkowe zwycięstwo z Maltą sprawiło, że Polacy do awansu do półfinału potrzebują zwycięstwa z Włochami. Gdyby biało-czerwoni strzelili jedną bramkę więcej, to w ostatnim meczu wystarczyłby im remis. Pewni awansu do najlepszej czwórki są już Portugalczycy, którzy po pewnym zwycięstwie z Polską dołożyli wygraną 5:1 z Włochami. Biało-czerwoni ostatni mecz zagrają w niedzielę 9 lipca. Jeżeli pokonają w nim reprezentantów Italii, to osiągną duży sukces i awansują do półfinału mistrzostw Europy u-19.