STS KOD PROMOCYJNY

Młody Polak Maxi Oyedele zadebiutował w Manchesterze United

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąMłody Polak Maxi Oyedele zadebiutował w Manchesterze United

Młody reprezentant Polski Maxi Oyedele zadebiutował w pierwszej drużynie Manchesteru United. Nastolatek zagrał 30 minut w meczu towarzyskim Czerwonych Diabłów z Wrexham. To pierwszy występ 18-letniego piłkarza w ekipie Manchesteru United. Nie tak dawno zabrakło go na Mistrzostwach Europy u-19. Angielski klub nie zwolnił Oyedele na zgrupowanie kadry i turniej, ponieważ uwzględnił go w przygotowaniach do sezonu 2023/24. Kto wie, czy w najbliższej kampanii młody Polak nie dostanie szansy w oficjalnych meczach. 

Pół godziny gry z Wrexham

Od jakiegoś czasu Maxi Oyedele pozostaje w treningu z pierwszą drużyną Manchesteru United. Pod okiem Erika ten Haga spisuje się na tyle dobrze, że dostał szansę debiutu. Zaledwie 18-letni Oyedele wszedł na boisko w 60. minucie meczu towarzyskiego z Wrexham przy stanie 1:2. Niestety spotkanie zakończyło się porażką Czerwonych Diabłów z czwartoligowcem 1:3. Trener Erik ten Hag w tym meczu mocno eksperymentował. Postawił na zawodników z drugiego szeregu. Dzięki temu na boisku oglądaliśmy m.in. reprezentanta Polski do lat 19. 

Choć Manchester United przegrał 1:3, to jednak Maxi Oyedele zebrał dobre recenzje. Po meczu był wymieniany jednym tchem z najlepszymi graczami Czerwonych Diabłów. Lokalny portal Manchester Evening News przyznał mu notę 6. Nikt nie otrzymał lepszej oceny. Ponadto eksperci podkreślali, że młody Polak dobrze czuje się z piłką przy nodze i ma świetny przegląd pola. Liczymy na to, że występem tym jeszcze bardziej przekona do siebie Erika ten Haga i niedługo dostanie jeszcze więcej szans gry w Manchesterze United. 

Absencja na mistrzostwach Europy u-19

Niestety Maxi Oyedele był największym nieobecnym w polskiej kadrze na mistrzostwa Europy u-19, które odbywały się w lipcu. Polak nie został zwolniony na turniej, ponieważ Erik ten Hag uwzględnił go na liście zawodników biorących udział w sezonie przygotowawczym. To tylko potwierdza, że w Manchesterze wiążą spore nadzieje z młodym pomocnikiem. Warto śledzić dalszy rozwój kariery tego zawodnika. Kto wie, czy niedługo nie będzie stanowił o sile reprezentacji u-21, a z czasem może i pierwszej kadry biało-czerwonych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...