STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Najlepsze typy na czwarty dzień Mundialu – 23.11

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaPolska na MundialuTypy na MundialNajlepsze typy na czwarty dzień Mundialu - 23.11

W pierwszą mundialową środę na boiska wybiegnie czwórka mocnych faworytów. Wydaje się, że Chorwacja, Niemcy, Hiszpania i Belgia powinny odnieść spokojne zwycięstwa. Futbol jednak lubi niespodzianki. Czy outsiderzy postawią się gigantom? Sprawdź najlepsze typy mecze na 23 listopada: Maroko – Chorwacja, Niemcy – Japonia, Hiszpania – Kostaryka i Belgia – Kanada!

Typy na mecz Maroko – Chorwacja (godz. 11:00)

Chorwacja wygra spotkanie2.07Wicemistrzowie świata mają mocniejszą i bardziej doświadczoną kadrę.
W meczu padną maksymalnie 3 gole1.21W spotkaniach Chorwacji to niemalże standard.
Chorwaci zdobędą pierwszą bramkę1.77“Vatreni” mają mocny środek pola, dzięki któremu łatwiej im kontrolować mecz.
Chorwacja wyjdzie z grupy1.45To najmocniejszy – za Belgią – kandydat.

Choć Chorwacja nie jest najliczniejszym krajem, od lat dysponuje kapitalnymi piłkarzami. W ostatnich latach przechodzi przemianę pokoleniową, która zdaje się przebiegać tak, jak należy. Wicemistrzowie świata nadal mają mocny, doświadczony i uznany w Europie skład, dlatego są faworytem w spotkaniu z Marokiem. Kurs jest wysoki, bo “Lwy Atlasu” także mają kilku dobrych zawodników, uważa się, że mogą być najlepszą ekipą z Afryki, ale jednocześnie borykają się z kłopotami organizacyjnymi.

Chorwaci raczej mają mecze pod kontrolą. W prawie każdym spotkaniu 2022 roku padały w nich maksymalnie 3 gole. Bardzo możliwe też, że to właśnie wicemistrzowie świata jako pierwsi wpiszą się na listę strzelców. Mają kapitalną drugą linię, z niezmordowanym Luką Modriciem na czele, a to gwarantuje duży stopień kontroli nad meczem.

Siłą rzeczy “Vatreni” są jednym z faworytów do awansu z grupy F. Belgom daje się większe szanse i to właśnie te dwie ekipy są predestynowane do dwóch pierwszych lokat. Maroko i Kanada mają potencjał, ale ich ewentualny awans będzie niespodzianką.

Typy na mecz Niemcy – Japonia (godz. 14:00)

Niemcy wygrają spotkanie1.47“Die Mannschaft” to zdecydowanie lepszy zespół od “Samurajów”.
Japonia strzeli gola1.67Niemcy mają liczne problemy defensywne.
Oba zespoły zdobędą bramki1.88Działo się tak w większości meczów Niemców w 2022 roku.

Siłą rzeczy Niemcy są faworytem tego spotkania. To jedna z elitarnych reprezentacji świata, ale… ma swoje liczne kłopoty. Z jednej strony kurs na ich zwycięstwo nie mógł być inny niż 1.47, ale z drugiej – na poprzednim mundialu lepsza okazała się Korea Południowa. A to zespół o podobnym potencjale i stylu, co Japonia. Zwycięstwo “Samurajów” jest oczywiście mało prawdopodobne, ale kto wie, czy ryzyko postawienia go po kursie 6.80 się nie opłaci?

Tym bardziej że “Die Mannschaft” mają kłopoty w obronie. Normą w ich spotkaniach jest utrata kontroli i błędy w obronie. Z tego powodu można zakładać, że “Samurajom” uda się zdobyć chociaż jedną bramkę. Niemcy mają świetnych kreatorów, więc stwarzanie przez ich zagrożenia zdaje się tylko formalną, czyli warto postawić na to, że oba zespoły wpiszą się na listę strzelców. W ten sposób można podwoić potencjalny zarobek na kuponie.

Typy na mecz Hiszpania – Kostaryka (godz. 17:00)

Hiszpania pokona Kostarykę1.18“La Furia Roja” przewyższa Kostarykę o kilka poziomów.
Hiszpanie wygrają co najmniej trzema golami2.40Hiszpania jest wystarczająco silna i prezentuje odpowiednio dobrą formę, aby tego dokonać.
W meczu padną co najwyżej 3 bramki1.50Taki scenariusz sprawdzał się w 10 z 11 spotkań Kostaryki w 2022 roku.
Hiszpania wygra grupę E1.85Daje się im większe szanse niż Niemcom.

Faworyt tego spotkania jest oczywisty. Każdy inny rezultat niż pewna wygrana Hiszpanii będzie ogromną sensacją. Rzecz jasna Kostaryka takie sensacje potrafi sprawiać. W 2014 roku wygrała swoją grupę z Urugwajem, Anglia i Włochami! O drugą taką niespodziankę będzie jednak szalenie trudno.

Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że Hiszpanie wygrają spokojnie, różnicą więcej niż jednej bramki. Kurs na to jest wysoki, 1.86, więc warto podjąć się takiej próby, bo strzelić 2 gole to dla “La Furia Roja” żaden problem. Aczkolwiek można zastanowić się, ile bramek padnie w całym spotkaniu. W przypadku Kostaryki często są to mecze stonowane. W większości gier 2022 roku z jej udziałem padały co najwyżej 3 gole.

Hiszpanie – wraz z Niemcami – są murowanymi faworytami do wyjścia z grupy E. Para ta nie powinna mieć (w teorii) problemów z awansem. Ale kto wygra tę rywalizację? Większe szanse daje się właśnie piłkarzom trenera Luisa Enrique. Hiszpania ma mniej kłopotów, jej gra wygląda lepiej, a kadra jest lepiej zbalansowana. Można to typować po 1.85.

Typy na mecz Belgia – Kanada (godz. 20:00)

Belgia wygra ten mecz1.50“Czerwone Diabły” mają potężny skład i są jednym z faworytów MŚ.
Kanada zdobędzie bramkę1.70Tylko w jednym meczu Ligi Narodów 2022 Belgia zachowała czyste konto.
Belgowie strzelą co najmniej 2 gole1.59Średnia pod wodzą selekcjonera Roberto Martineza wynosi 2,77 na spotkanie.
Belgia wygra grupę F1.60To zdecydowanie najmocniejszy zespół w stawce.

Dla Kanady to dopiero drugi mundial w historii, w związku z czym nie daje się jej wielkich nadziei. Oczywiście ma w swoim składzie kilku ciekawych graczy jak Alphonso Davies z Bayernu Monachium, ale to nic w porównaniu z belgijskim gwiazdozbiorem. Kurs 1.30 na wygraną Europejczyków mówi sam za siebie.

Aczkolwiek Liga Narodów zweryfikowała linię defensywną Belgów. Tylko w jednym spotkaniu z Polską zespół ten zachował czyste konto. Dwukrotnie jego bramkarza pokonywali Walijczycy, więc dlaczego tego samego mieliby nie zrobić ambitni Kanadyjczycy? Inna sprawa, że siła rażenia “Czerwonych Diabłów” jest ogromna. Pod wodzą selekcjonera Roberto Martineza zdobywają oni średnio 2.77 gola na mecz i warto mieć to na uwadze.

Belgia jest głównym faworytem do wygrania grupy F. Kurs jest relatywnie niski, bo wynosi 1.60, a to przy obecności wicemistrzów świata – Chorwacji. Kadra belgijska jest jednak niemalże kompletna, świetnie obsadzona i wyraźnie przewyższa pozostałe trzy reprezentacje. Poza tym “Czerwone Diabły” wiedzą, jak wygrywać grupy na wielkich turniejach.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...