Pech kadrowicza. Nicola Zalewski nie przyjedzie na zgrupowanie

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPech kadrowicza. Nicola Zalewski nie przyjedzie na zgrupowanie

Niestety Nicola Zalewski z powodu kontuzji opuści najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski i mecze eliminacyjne z Wyspami Owczymi oraz Albanią. Selekcjoner Fernando Santos dowiedział się o tym w przeddzień przyjazdu zawodników do Warszawy. Zawodnik AS Romy w ostatnim meczu z AC Milan doznał urazu mięśniowego lewego uda. Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Zalewskiego od treningów. 

Uraz Zalewskiego w ligowym hicie

Od dłuższego czasu Nicola Zalewski jest podstawowym zawodnikiem AS Romy prowadzonej przez legendarnego Jose Mourinho. Tak też było w ostatnim meczu ligowym z AC Milan. Polak wyszedł w pierwszym składzie na hit i rozegrał pełne 90 minut. Należał do wyróżniających się graczy swojego zespołu. Niestety rzymianie przegrali przed własną publicznością 1:2. Po meczu jednak dochodziły do nas niepokojące sygnały o tym, że Nicola Zalewski narzeka na uraz. W niedzielę się to potwierdziło. 

Zalewski opuści najbliższe zgrupowanie

Nicola Zalewski po meczu z AC Milan narzeka na uraz mięśniowy lewego uda. Jest on na tyle poważny, że piłkarza zabraknie na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Tym samym krzyżuje to plany Fernando Santosa dotyczące wkładu tego zawodnika w najbliższe mecze. Przed nami niezwykle ważne zgrupowanie. Polacy w jego trakcie zagrają dwa mecze eliminacyjne z Wyspami Owczymi i Albanią. Obowiązkiem biało-czerwonych jest zdobycie w nich kompletu punktów, jeżeli chcą pozostać w grze o awans na mistrzostwa Europy 2024. 

Już teraz wiadomo, że w meczach tych Fernando Santos nie skorzysta z Nicoli Zalewskiego. Na ten moment nie wiemy, jak długa będzie absencja tego zawodnika. Liczymy na to, że młody piłkarz szybko powróci do zdrowia i pomoże naszej kadrze w kolejnych meczach eliminacyjnych. Już w październiku Polaków czekają mecze z Wyspami Owczymi (na wyjeździe) oraz z Mołdawią. Nicola Zalewski w formie stanowi ważne ogniwo naszej drużyny narodowej oraz AS Romy Jose Mourinho. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....