Piast Gliwice w II fazie futsalowej Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast Gliwice w II fazie futsalowej Ligi Mistrzów

Zawodnicy futsalowego Piasta Gliwice odnieśli kolejny sukces. Podopieczni trenera Orlando Duerte wywalczyli awans do II rundy eliminacji futsalowej Ligi Mistrzów. W decydującym starciu zremisowali 2:2 na wyjeździe w Pireusie z greckim ASE Doúka. Bramki na wagę awansu dla gliwiczan zdobyli Rafael Cadini i Dominik Śmiałkowski. Dzięki temu Piast Gliwice zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Drugie miejsce zajęli Grecy, a na dalszych lokatach uplasowały się Nistru Chișinău (Mołdawia) oraz Technion Hajfa (Izrael).

Wszystkie bramki padły do przerwy

Od początku było wiadomo, że w Pireusie będziemy świadkami dobrego widowiska. Stawką tego meczu był awans do II rundy eliminacji futsalowej Ligi Mistrzów. Zarówno Piast Gliwice, jak i ASE Doúka miały na koncie po dwa zwycięstwa. Lepszy bilans bramek mieli gliwiczanie, dzięki czemu w przypadku remisu to oni zajęliby pierwsze miejsce. Mecz rozpoczął się od aktywnej gry mistrzów Polski. Już w 3. minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Rafael Cadini. Zawodnik zdecydował się na zaskakujące uderzenie z własnej połowy i wyprowadził Piasta na prowadzenie 1:0. W dalszej części gry to polski zespół wciąż prowadził grę, a Grecy skupiali się na rozbijaniu ataków gliwiczan i wychodzeniu z kontrami. Pierwsza przyniosła skutek w 6. minucie gry, gdy bramkę na 1:1 strzałem głową zdobył Lábrosa Tsínas.

Chwilę później Grecy wyszli na prowadzenie 2:1. Bramkę dla ASE Doúka zdobył Spýros Kondylátos, czym oddalił Piasta Gliwice od awansu. Na szczęście na odpowiedź polskiej drużyny nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie gry asystę Breno Bertoline wykorzystał Dominik Śmiałkowski i doprowadził do wyrównania. Wynik 2:2 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Bez goli po przerwie i awans Piasta

Po przerwie Polacy starali się kontrolować losy meczu, jednak Grecy groźnie odpowiadali. W końcowych minutach trener ASE Doúka zdecydował się na grę w przewadze, jednak to również nie zdało egzaminu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i Piast Gliwice awansował do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów w futsalu.

ASE Doúka – Piast Gliwice 2:2 (2:2)