Pogoń Szczecin w spacerowym tempie melduje się w III rundzie kwalifikacji LKE

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaPogoń Szczecin w spacerowym tempie melduje się w III rundzie kwalifikacji LKE

Gracze Pogoni Szczecin w spacerowym tempie pokonali 3:2 irlandzkie Linfield FC i awansowali do III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Dwumecz został rozstrzygnięty w pierwszym meczu, gdy szczecinianie na wyjeździe wygrali 5:2. Przed własną publicznością gole dla Pogoni strzelili: Efthymis Koulouris, Linus Wahlqvist i Wahan Biczachczjan. Trafienie tego ostatniego było ozdobą całego meczu. W kolejnej rundzie Pogoń zagra z belgijskim KAA Gent.

Mała niespodzianka do przerwy

Pierwszy mecz rozgrywany w Irlandii Północnej zakończył się wysokim zwycięstwem Portowców 5:2. Dzięki temu czwarta drużyna ostatniego sezonu Ekstraklasy była zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej rundy kwalifikacji. Spotkanie rewanżowe od początku prowadzone było w sennym tempie. Nieoczekiwanie w 16. minucie na prowadzenie wyszli goście, dla których bramkę zdobył Jamie Mulgrew. Do przerwy nic ciekawego już się nie wydarzyło i wydawało się, że wynik ten nie przeszkadza gospodarzom.

Po zmianie stron gra się nieco otworzyła. Już po czterech minutach na tablicy wyników było 1:1, gdy do siatki trafił Efthymis Koulouris. Zaledwie dwie minuty później goście znów wyszli na prowadzenie. Strzałem głową bramkę zdobył Kyle McClean. Po sześciu minutach Pogoń ponownie odpowiedziała. Bramka Linusa Wahlqvista dała ponowny remis. Do końca spotkania oglądaliśmy jeszcze jednego gola. Jego autorem był Wahan Biczachczjan. Zawodnik ten zdecydował się na strzał z dystansu i zanotował przepiękne trafienie. Była to prawdziwa ozdoba meczu rewanżowego. Pogoń Szczecin bez większych problemów awansowała do III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. W dwumeczu było 8:4

Pogoń Szczecin – Linfield FC 3:2 (0:1)

KAA Gent kolejnym rywalem Portowców

O ile Pogoń bez większych problemów pokonała Linfield FC, o tyle teraz czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie. W kolejnej rundzie Portowcy zmierzą się z belgijskim KAA Gent. Zespół ten w pierwszym meczu pokonał u siebie słowacką Zilinę aż 5:1, czym rozstrzygnął dwumecz. Pierwszy mecz III rundy zostanie rozegrany w Belgii 9 lub 10 sierpnia. Rewanż odbędzie się tydzień później w Szczecinie.