Polacy pewnie pokonali Greków w eliminacjach MŚ w futsalu

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPolacy pewnie pokonali Greków w eliminacjach MŚ w futsalu

Reprezentanci Polski w futsalu odnieśli przekonujące wyjazdowe zwycięstwo 4:1 nad Grekami w eliminacjach mistrzostw świata w futsalu. Spotkanie rozegrano w ramach trzeciej kolejki grupy 6., w której obie drużyny rywalizują jeszcze z reprezentacją Azerbejdżanu. To z tymi ostatnimi biało-czerwoni powalczą o pierwsze miejsce w grupie. Bramki w spotkaniu z Grecją strzelali Tomasz Kriezel (dwie), Michał Marek oraz Kamil Surmiak. Ostatni eliminacyjny mecz Polaków odbędzie się 7 marca w Polsce.

Pełna kontrola boiskowych wydarzeń

Polacy byli faworytami meczu i od pierwszych minut kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W pierwszym spotkaniu u siebie pokonali Greków 3:0. Teraz strzelanie rozpoczęli w 12. minucie, gdy do siatki rywali trafił Tomasz Kriezel. Zaledwie trzy minuty później wynik spotkania na 2:0 podwyższył Michał Marek. Ostatnie minuty pierwszej połowy to spokojniejsza gra biało-czerwonych, którzy mieli korzystny wynik w Pireusie. Grali bardzo uważnie w obronie, przez co nie dopuszczali rywali do zbyt wielu sytuacji bramkowych. Do przerwy było 2:0

Chwila nerwówki po przerwie

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i dalej lepsze wrażenie sprawiali goście. Niestety Polacy nie umieli przełożyć tego na bramki. W 29. minucie gry podyktowany został rzut karny dla Greków, a bramkę kontaktową zdobył Antónis Mános. Od tego momentu Polacy skupili się przede wszystkim na bronieniu prowadzenia. W końcówce rywale postawili wszystko na jedną kartę i nadziali się na dwie kontry Polaków. Dwie ostatnie minuty to trafienia Tomasza Kriezela i Kamila Surmiaka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Polaków, którzy pozostają w grze o awans futsalowe mistrzostwa świata.

Grecja – Polska 1:4 (0:2)

Walka o awans do rundy elitarnej

Eliminacje w futsalu są bardzo złożone. Polacy walczą o pierwsze miejsce z reprezentacją Azerbejdżanu. Zwycięzca grupy automatycznie awansuje do rundy elitarnej, w której walka toczyła się będzie o awans na mundial. Do tego etapu rozgrywek awansują także cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe osiem ekip z drugich miejsc rozegra ze sobą mecze barażowe o awans do rundy elitarnej. Ostatnie spotkanie w obecnej fazie eliminacji Polacy zagrają u siebie 7 marca z Azerbejdżanem