Czterech polski sędziów poleci na Mundial w Katarze!

Strona głównaPiłka nożnaCzterech polski sędziów poleci na Mundial w Katarze!

Już wszystko jasne. Czterech polskich arbitrów dostąpi zaszczytu pracy podczas mistrzostwa świata.

Ósmego listopada do Kataru poleciała grupa polskich arbitrów. W tym gronie znalazło się miejscie dla Szymona Marciniaka, Tomasza Kwiatkowskiego, Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego.

Pierwszy z nich będzie jedynym sędzią głównym z Polski na mundialu. Dla arbitra z Płocka będą to trzecia duża impreza. Marciniak sędziował podczas Euro 2016 i MŚ 2018. Na Euro 2020 jednak nie został wybrany. Teraz jednak polski arbiter jest wysoko ceniony, co było widać w Lidze Mistrzów.

Mam swoje ambicje, ale nie ma co głośno o nich mówić, żeby niepotrzebnie się nie nastawiać, nie pompować balonika, tak jak działo się to cztery lata temu. Muszę być zdrowy, a o nic innego tak naprawdę się nie martwię. Wiem, co potrafię, wiedzą to też ci, którzy decydują o obsadzie sędziów na konkretne mecze mistrzostw świata. Skupiam się na swojej robocie, ale też nie zamierzam wracać do Polski przed Barbórką i Mikołajem.

Szymon Marcniak dla weszlo.com

Tomasz Kwiatkowski z Warszawy będzie odpowiadał za obsługę systemu VAR, czyli wideoweryfikacji podczas meczów. Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolicki będą asystentami Szymona Marciniaka podczas meczów. Jeszcze nie wiadomo, które spotkania przypadną w udziale polskim sędziom.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...