STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Czterech polski sędziów poleci na Mundial w Katarze!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaCzterech polski sędziów poleci na Mundial w Katarze!

Już wszystko jasne. Czterech polskich arbitrów dostąpi zaszczytu pracy podczas mistrzostwa świata.

Ósmego listopada do Kataru poleciała grupa polskich arbitrów. W tym gronie znalazło się miejscie dla Szymona Marciniaka, Tomasza Kwiatkowskiego, Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego.

Pierwszy z nich będzie jedynym sędzią głównym z Polski na mundialu. Dla arbitra z Płocka będą to trzecia duża impreza. Marciniak sędziował podczas Euro 2016 i MŚ 2018. Na Euro 2020 jednak nie został wybrany. Teraz jednak polski arbiter jest wysoko ceniony, co było widać w Lidze Mistrzów.

Mam swoje ambicje, ale nie ma co głośno o nich mówić, żeby niepotrzebnie się nie nastawiać, nie pompować balonika, tak jak działo się to cztery lata temu. Muszę być zdrowy, a o nic innego tak naprawdę się nie martwię. Wiem, co potrafię, wiedzą to też ci, którzy decydują o obsadzie sędziów na konkretne mecze mistrzostw świata. Skupiam się na swojej robocie, ale też nie zamierzam wracać do Polski przed Barbórką i Mikołajem.

Szymon Marcniak dla weszlo.com

Tomasz Kwiatkowski z Warszawy będzie odpowiadał za obsługę systemu VAR, czyli wideoweryfikacji podczas meczów. Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolicki będą asystentami Szymona Marciniaka podczas meczów. Jeszcze nie wiadomo, które spotkania przypadną w udziale polskim sędziom.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...