STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Najlepsze typy na trzeci dzień Mundialu – 22.11

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaPolska na MundialuTypy na MundialNajlepsze typy na trzeci dzień Mundialu - 22.11

Wtorek będzie pierwszym dniem, kiedy na Mistrzostwach Świata 2022 rozegrane zostaną 4 mecze. Wtedy także do gry wkroczy reprezentacja Polski! Kibice „biało-czerwonych” mogą liczyć na bogatą ofertę zakładów i wydarzeń związanych z ich występami – ale które najlepiej typować? Sprawdź nasze propozycje i typy na mecze „polskiej” grupy C – Polska – Meksyk, Argnetyna – Arabia Saudyjska oraz Dania – Tunezja i Francja – Australia!

Typy na mecz Argentyna – Arabia Saudyjska (godz. 11:00)

Argentyna wygra to spotkanie1.18Różnica klas między tymi zespołami jest gigantyczna.
Argentyna wygra różnicą przynajmniej 2 goli1.57„Albicelestes” mają piłkarzy ofensywnych ze światowej półki.
Arabia Saudyjska nie zdobędzie żadnej bramki1.54W 7 z 9 spotkaniach w 2022 roku Argentyna zachowała czyste konto.
Argentyna wygra grupę C1.40To zespół wyraźnie przewyższający swoich grupowych rywali.

Trudno spodziewać się innego rezultatu niż pewna wygrana Argentyńczyków. Różnica klas między tymi zespołami jest ewidentna. Kurs 1.18 sprawia, że typowanie samej wygranej „Albicelestes” nie ma większego sensu. Można zastanowić się, czy nie zdecydować się na handicap. Wygrana Argentyny co najmniej 2 trafieniami jest bardzo prawdopodobna. Na poprzednim mundialu 5:0 z Saudyjczykami wygrali… Rosjanie.

Oczywiście całkiem naturalne będzie, jeśli Arabia ani razu nie strzeli gola. Obrońcy argentyńscy są wystarczająco dobrymi zawodnikami, aby poradzić sobie z takim rywalem. Poza tym w 2022 roku „Albicelestes” tracili gole tylko w 2 z 6 spotkań, z czego raz w 93. minucie. Ich obrony nie potrafili przełamać uznani Kolumbijczycy i Włosi.

Z tego też powodu Argentyna wydaje się wyraźnym faworytem do wygrania całej grupy C na Mistrzostwach Świata w Katarze. Arabia Saudyjska nie będzie stanowić problemu, gorzej z Polską i Meksykiem. Wygrana z Saudyjczykami będzie stanowić pierwszy krok do osiągnięcia tego celu. Triumf finalistów MŚ 2014 w tej stawce szacuje się kursem 1.45.

Typy na mecz Dania – Tunezja (godz. 14:00)

Dania wygra to spotkanie1.47Duńczycy mają lepszy skład i od czasu Euro 2020 są w kapitalnej formie.
Tunezja zdobędzie bramkę2.10Tunezyjczycy w tym roku są w niezłej formie strzeleckiej.
Oba zespoły trafią do siatki2.45Obie drużyny strzelają sporo goli.
Padną co najwyżej 3 gole1.26Działo się tak w 14 z 17 meczów, jakie rozegrały w sumie te drużyny w 2022 roku.

Nikt nie oczekuje wiele po Tunezji. W trakcie swoich pięciu przygód na MŚ ani razu nie wyszła ona z grupy. Jak na złość, nadchodzący turniej rozpocznie mierząc się z zespołem, który jest w kapitalnej formie. Duńczycy byli jedną z pozytywnych niespodzianek Euro 2020, a potem także nie zwalniali tempa, np. pokonując w czerwcu Francję w Lidze Narodów. Z tego powodu to właśnie oni są tutaj faworytem.

To, że Europejczycy strzelą jakiegoś gola, zdaje się oczywiste. Ale warto też rozważyć, czy do siatki trafią Tunezyjczycy. Nie będzie to łatwe, ale warto pamiętać, że w 4 z 6 meczów tego roku Dania nie zachowała czystego konta. Piłkarze z Afryki Północnej pokazali natomiast swoje umiejętności w czerwcowych sparingach, kiedy mierzyli się z faworyzowanymi Chilijczykami i Japończykami. Wiadomo, że mecze towarzyskie nie dają wiarygodnych odpowiedzi, ale warto podkreślić, że Tunezja wygrała najpierw 2:0, a potem 3:0.

Co za tym idzie, można rozważyć stawianie na to, że obie drużyny zdobędą jakieś bramki. Kurs jest wysoki (2.30), więc niesie ze sobą szansę niezłego zarobku. Ogólnie jednak warto być ostrożnym. Po kursach widać, że bukmacherzy nie spodziewają się tutaj przesadnej kanonady. W 14 z 17 spotkań, jakie w sumie rozegrały te reprezentacje, padały maksymalnie 3 gole. Kurs na to jest bardzo niski. Może warto więc postawić, że… Dania wygra 2:1?

Typy na mecz Meksyk – Polska (godz. 17:00)

Obie drużyny strzelą gola2.06Zarówno Polska, jak i Meksyk będą bardzo zdeterminowane, aby zdobyć premierowe trafienie na MŚ.
Padną maksymalnie 3 bramki1.20Obie drużyny będą grały prawdopodobnie zachowawczo.
Przed przerwą padnie co najwyżej 1 gol1.28Można spodziewać się wyrównanego meczu z ograniczoną liczbą sytuacji.

Jest to mecz, który bardzo trudno typować. Kursy na wygraną jednych i drugich są wysokie i bardzo do siebie zbliżone. Dzieli je tylko 15 groszy. Nie sposób odgadnąć, kto będzie tutaj górą, choć minimalnie niższy jest kurs na „biało-czerwonych”. Lepiej więc stawiać, że i jedni, i drudzy wpiszą się na listę strzelców. Działo się tak w 5 z 6 meczów Polski, która w ataku będzie miała głodnego trafień Roberta Lewandowskiego. Meksyk ma skuteczną obronę, ale Polacy zawsze mają jakieś sytuacje w meczu.

Selekcjoner Czesław Michniewicz słynie z zachowawczej gry. W meczu o takiej randze wątpliwe jest więc, aby jego piłkarze ruszyli do frontalnego natarcie. Mniej niż 3 gole w meczu są tu więc jak najbardziej uzasadnione, tym bardziej że jest to standard dla reprezentacji Meksyku. W tym roku zagrała ona aż 12 spotkań i nigdy nie padły w nich więcej niż 3 bramki.

To wszystko przemawia za dość ostrożnym przebiegiem tego meczu. Jeśli w którejś połowie ma paść więcej goli, to raczej w tej drugiej, gdy czasu będzie brakować i pojawi się zmęczenie. Z tego powodu rozsądne wydaje się typowanie, że przed przerwą padnie nie więcej niż jeden gol. Kurs 1.28 nie jest może zbyt wysoki, ale wydaje się dość pewny. Kibice w teorii mogą oczekiwać wyrównanego pojedynku, ale wszystko to zweryfikuje praktyka.

Typy na mecz Francja – Australia (godz. 20:00)

Francja pokona Australię1.30Obrońcom tytułu daje się aż 82 procent szans na zwycięstwo.
„Trójkolorowi” zdobędą przynajmniej 2 bramki1.44Mając w ataku plejadę gwiazd trudno mieć inne oczekiwania.
Australia nie strzeli żadnego gola1.79Oba zespoły dzieli różnica klas, a Australia nie ma kim straszyć w ataku.
Francja obroni tytuł mistrza globu8.50Tylko Brazylii i Argentynie daje się większe szanse.

Kurs na wygraną Australii w tym meczu jest kilkakrotnie razy wyższy niż w przypadku Francji. Choć obrońcy tytułu w ostatnim czasie nie brylowali formą, różnica między nimi i „Kangurami” jest tak wielka, że trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż ich wygrana. Kurs 1,30 jest niski i nie zachęca do obstawiania, ale można pójść w inną stronę. Można postawić na przykład, że „Trójkolorowi” zwyciężą przewagą przynajmniej 2 goli po kursie 1.85.

Co logiczne, warto też stawiać na to, że Francja zdobędzie więcej niż jedną bramkę. Na ostatnim mundialu obie te drużyny także trafiły na siebie w grupie i choć Francuzi wygrali tylko 2:1, to należy spodziewać się rezultatu bliższego ich wcześniejszemu sparingowi – 6:0. Z tego powodu dla Australii nawet gol honorowy będzie ogromną sprawą. Niedziwne, że kurs na brak ich trafienia wynosi 1.79. To zdarzenie dość prawdopodobne.

Oczywiście Francuzi są jednymi z faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Przykłady ich poprzedników – Niemiec czy Hiszpanii – pokazywały, że w trakcie kolejnej edycji zwycięzcy wcale nie idzie tak łatwo. Mimo tego, patrząc na skład Francji, trudno nie widzieć ich w roli faworyta. To potężna ekipa z wielką głębią składu. Niedziwne, że tylko Brazylii i Anglii daje się więcej szans na mistrzostwo świata.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...